Zajímavosti o P-51 Dragon Fighter

39%

Zajímavosti 11

  • Letouny Boeing B-17G Flying Fortress, jak je vidíme ve filmu, nebyly v severoafrické kampani použity. Byl zaveden až v roce 1943. Vhodně by se mělo jednat o starší bombardér B-17 model E nebo F.
  • Poručík Robbins vypráví o náletu na stanoviště raket V-2. Když však USA v roce 1942 bojovaly v severní Africe, rakety V2 byly v provozu až v roce 1944.
  • Letouny P-51D Mustang zobrazené v tomto filmu byly uvedeny do provozu až v březnu 1944. Nebyly použity v severoafrické kampani v letech 1942-3. Správnější volbou by byl P-40 Warhawk, vhodný pro severoafrickou kampaň; jedinou variantou Mustangu, která byla v této době operační, byl střemhlavý bombardér A-36, a nebyl by použit ve stíhací roli.
  • Ve filmu je údajný "letec z Tuskegee", který létá na Mustangu s červeným ocasem. Skutečná skupina Tuskegee Airmen létala na P-40 Warhawk bez charakteristických červených ocasů, které se zrodily, když v roce 1944 přešli na P-51.
  • Bomba svržená ze vzduchu má jen velmi malou šanci zasáhnout tak malý, rychlý a obratný letoun, jako je P-51.
  • Spojenecké letouny v jakékoli skupině během 2. světové války byly pomalovány tak, aby se navzájem podobaly, což mělo napomoci identifikaci a soudržnosti jednotek. Ve filmu se letadla jednotlivých pilotů od sebe liší.
  • Letoun P-51D Mustang ve filmu by měl být schopen organickým drakům uletět
  • V rozporu s tvrzením na konci filmu "podle historických událostí" mohou draky zabíjet pouze váleční mágové s charismatem +18, konstitucí +14, obratností +12 a silou +16. Body příčetnosti, moudrosti a inteligence nemají v rovnici zabíjení draků velkou váhu, jak bylo správně zobrazeno v tomto filmu. Váleční mágové musí používat kouzlo chromatická koule se zásahem očarovaným mečem. Před sesláním kouzla si musí odpočinout a poté musí dokončit spouštěcí sekvenci, než drak sesílá kouzlo očarování nebo záchranný hod. Třída zbroje severně od 6 jistě také pomáhá. V tomto filmu použili právě letouny s třídou zbroje 2.
  • Když commandos útočí na nepřátelské vojáky na extrémně krátkou vzdálenost nožem, dělají to tak, že se natáhnou a bodnou je do ledvin, ne tak, že je bodnou do břicha, jak je znázorněno.
  • Během 2. světové války Němci nepoužívali jako státní znak na svých letadlech železný kříž, jak je zobrazen na křídlech draků v tomto filmu, ale Balkenkreuz.
  • Během prvních dnů bitvy o Británii se Britové pokoušeli používat plamenomety jako zbraň proti nepřátelským letadlům. Ukázalo se, že jsou zcela neúčinné. Letadla letěla dostatečně vysokou rychlostí, takže plameny prolétla, aniž by utrpěla jakékoliv poškození, a proto draci ve filmu neměly být schopni zničit žádný z letounů P-51. V tomto případě se jednalo o letouny, které byly schopny proletět plameny.