Zajímavosti o The Day After Tomorrow

57%

Zajímavosti 9

  • Přetížení, které vzniká při zrychlování Altares na rychlost světla, by posádku rychle rozdrtilo (i několik sekund zrychlení, které ukazují lodní přístroje, by vyvolalo dvojnásobek nejvyššího přetížení, jaké kdy člověk zažil).
  • Hlavní natáčení probíhalo deset dní v červenci 1975 v Pinewood Studios v Buckinghamshire s rozpočtem 105 000 dolarů. Sekvence se speciálními efekty si vyžádaly dalších šest týdnů natáčení v Bray Studios v Berkshire; produkce skončila v září.
  • Román autora Douglase R. Masona o tomto speciálu zůstal nevydán, ale v září 2017 vydala společnost Anderson Entertainment nový román Gregoryho L. Norrise.
  • Natáčení filmu "The Day After Tomorrow" probíhalo od července do září 1975 a zahrnovalo deset dní hlavního natáčení a šest týdnů natáčení speciálních efektů. Vizuální stránka seriálu "Space: 1999" poskytla inspiraci jak Martinu Bowerovi, který navrhl efekty zmenšených modelů pro tento speciál, tak produkčnímu designérovi Regu Hillovi, který pro stavbu interiérů Altares znovu použil prvky kulis vytvořené pro různé epizody tohoto seriálu. Nováček Derek Wadsworth spolupracoval se Stevem Coem na složení znělky a vedlejší hudby.
  • Většina herců z filmu "The Day After Tomorrow" se objevila v předchozích Andersonových filmech nebo se na nich jinak podílela.
  • Gerry Anderson při přípravě své práce na speciálu zkoumal Einsteinovy úspěchy; ve svém autorizovaném životopise přiznal, že nerozumí žádné z fyzikových teorií.
  • Na jaře 1975, po dokončení natáčení "Roku jedna" seriálu "Space: 1999", kontaktoval agent NBC George Heinemann producenta Group Three Gerryho Andersona s nápadem na nový vědeckofantastický televizní seriál. Ten by se skládal ze sedmi hodinových epizod, které by formou zábavného akčního dobrodružství seznamovaly děti s vědeckými tématy. V rámci propagace seriálu se NBC zavázala distribuovat do škol informační letáky. Společnost Heinemann najala Andersona, aby vytvořil televizní speciál, jehož hlavním tématem by byla speciální teorie relativity fyzika Alberta Einsteina, podle níž rychlost světla nelze překročit a zůstává konstantní bez ohledu na to, zda je objekt v klidu nebo v pohybu.
  • NBC odvysílala tento obskurní žánrový pilot v hlavním vysílacím čase jako takzvanou "Special Treat" v listopadu 1975, a to i v době, kdy se po celé zemi vysílal první rok seriálu Gerryho a Sylvie Andersonových "Space: 1999" (1975-1977).
  • Anderson a Byrne, kteří byli původně pověřeni vytvořením dětského úvodu do speciální teorie relativity Alberta Einsteina v podobě napínavého akčního dobrodružství, pojali Den poté jako pilotní díl potenciálního televizního seriálu a dali mu alternativní název "Do nekonečna". Nakonec Andersonovi zabránil v natočení dalších epizod omezený rozpočet.