Úžasná filmopohádka, na kterou budu mít náladu kdykoliv a kdekoliv. Skvělé herecké obsazení a písničky, které vám nalezou do hlavy a už nevylezou... Dokonalost sama
Pramen zdraví z Posázaví člověk hodně dlouho nedostane z hlavy. Neuvěřitelné, že je tomuhle dílku už přes 40 let a ještě pořád dokáže zaujmout nové diváky, kteří na chvilku odloží dětské tablety a pokouší se vžít do příběhu dětí, které chtějí opravit jednu starou zříceninu a narazí na její někdejší obyvatele. No a i já teda dumám, jak se v 70. letech podařilo natočit ty půvabně uvěřitelné scénky se stavařskými trpajzlíky.
Jeden z nejlepších rodinných filmů, který na Barrandově toho času vznikl. Málokdo si ale uvědomuje, jak velkou zásluhu zde hrají trikaři, kteří odvedli vskutku nevídanou, excelentní práci světových rozměrů. Po place běhají skřítci a stavějí, hrad má novou střechu, Leontýnky a Brtníkovo čáry máry, všechno jsou pohádkové iluze, kterým dopomáhá pramen zdraví z posázaví a hajný, co je lesa pán.
Slavná pohádková komedie o jednom hradu, pionýrech, žampionech apod. Kamera, vtipné hlášky, písničky. Komická linka drží osu filmu, který je ale spíše souborem scének, než uceleným dějem. Ale stále tento film spolehlivě baví. Z herců vyniká Lipský, Tichánková.
Úžasný film pro celé rodiny, i jako dospělá si film i písničky s chutí pouštím. Krásný vtipný příběh o pár dětech co si chtějí přestavit hrad a najdou tam nadpřirozené postavy, se kterými zažijí krásné dobrodružství. Leontýnka i Dlouhý Janek nebo jak se to jmenoval byli prostě perfektní a samozřejmě i maličký Tomáš Holý.
Určitě obstojné 9/10. Super herci (i z dětských řad). Originální a vtipný děj je také samozřejmostí. Ale co mám na filmu uplně nejradši, je hudba. I přesto, že se jedná o první zkušenost z filmovou hudou Jaroslava Uhlíře se dá z klidným srdcem říci, že písničky z tohoto má každý v hlavě a jsou především velmi ikonickou součástí filmu.
Pohádka-film pro děti s jedinečnou poetikou, písničkami, uvěřitelnými dětskými herci a slavnými dospěláky. A baví to děti i po 40 letech od vzniku. Škoda, že dnes je pohádkový žánr u nás tak málo využíván. Ale nedivím se, po komerčním neúspěchu Sedmera krkavců Alice Nellis bych se do toho taky nepouštěl.