Zajímavosti 30
- Shawn Levy: otrávený zaměstnanec Googlu, který se snaží zdřímnout, zatímco Nick (Owen Wilson) mluví s Danou (Rose Byrne).
- Během hrané scény, kdy Nick a Billy hrají volejbal, je vidět, jak oslavují vítězství kombinací plácnutí a plácnutí a následně Billy dělá takzvaný Hulk-stance. Jedná se o jasný odkaz na film Top Gun, kde byly předvedeny stejné pohyby.
- V tomto filmu Dana (Rose Byrneová) opraví Nicka Campbella (Owen Wilson), že její přízvuk není britský, ale australský. Rose Byrne se narodila v australském Sydney.
- Ve scéně, kdy Billy McMahon (Vince Vaughn) hledá práci na Googlu, má na sobě tričko Dwighta Yoakama. Dwight Yoakam byl Vincovým spoluhráčem ve filmech "Čtvery vánoce" (2008) a Wedding Crashers.
- Hned po scéně na lince Google Helpline leží na stole vedle Stuarta figurka Midase z filmu "Ocelová pěst", který Shawn Levy také režíroval.
- Lyle (Josh Brener) nosí v jedné scéně tričko s logem N.A.S.A. s masovými kuličkami a v další scéně, která se odehrává v jeho kanceláři, má na zdi pověšený Google doodle připomínající 50. výročí letu Jurije Gagarina a Vostoku 1, který se stal prvním člověkem ve vesmíru (12. dubna 1961 - 12. dubna 2011).
- Během zápasu v quidditchi Vince Vaughn zablokuje střelu protihráče, načež mu mává prstem sem a tam před obličejem. Toto mávání prstem bylo poznávacím znamením bývalé hvězdy NBA Dikembeho Mutomba, dvoumetrového centra, který stejným gestem trestal hráče, jejichž střely blokoval.
- Několikrát je zmíněna filmová série X-Men. Rose Byrne se objevila ve filmech "X-Men: První třídaů (2011) a "X-Men: Apokalypsa" (2016).
- V jedné scéně Vince Vaughn tvrdí, že je stejně vysoký jako Will Ferrell. Ve skutečnosti je Vaugn o centimetr vyšší než Ferrell.
- Restaurace, kde mají Nick (Owen Wilson) a Dana (Rose Byrne) rande, se jmenuje Epic Steak na nábřeží San Francisco Embarcadero.
- Stážistka, kterou hraje Tiya Sircar, je velkou fanynkou Hvězdných válek (zejména Star Wars cosplay, hraní rolí v kostýmech). Sircar propůjčila hlas Sabine Wrenové v seriálu "Star Wars: Povstalci" (2014).
- Ačkoli se nejedná o titul, je to první role Willa Ferrella ve filmu společnosti Twentieth Century Fox.
- Jeremy Hoffman, softwarový inženýr společnosti Google, napsal článek, v němž vysvětlil, že obraz zaměstnanců a postupů společnosti Google je nepřesný a že společnost se na něm kromě propůjčení značky téměř nepodílela.
- Čtvrtý společný film Vince Vaughna a Owena Wilsona po filmech "Zoolander" (2001), "Starsky & Hutch" (2004) a "Nesvatbovi" (2005).
- Tři dívky ve scéně v knihovně jsou dcery režiséra Shawna Levyho.
- Tetování na krku Willa Ferrella není v sanskrtu ani v hindštině. Stojí na něm "Make reasonable choices", ale je to v podstatě angličtina psaná v dévanágarí (s pravopisnými chybami) namísto římské formy.
- Současný Googleplex v kalifornském Mountain View byl kdysi sídlem průkopníka špičkové grafiky, společnosti Silicon Graphics. Jednou z průlomových filmových spoluprací pro SGI byl Jurský park. Socha kostry dinosaura postavená na volném prostranství kampusu SGI zůstala, když pozemek převzala společnost Google, a ve filmu se krátce objevila.
- Billy zmiňuje jídla, která si při rozhovoru s Rajem bral domů a jedl (sushi, chipsy a salsu, pizzu, zmrzlinu a pudink). V průběhu filmu ho můžeme vidět, jak jí všechny tyto věci.
- Společnost Google za účast ve filmu neplatila, ale měla možnost ovlivnit, jak budou její produkty zobrazeny. Tvůrci filmu například chtěli scénu, ve které samořídící auto havaruje, ale Google chtěl scénu odstranit, protože produkt ještě nebyl uveden na trh.
- Společnost Google umožnila natáčení filmu po dobu 5 dnů v sídle Googleplex, ale většina filmu se natáčela v Georgijském technologickém institutu v Atlantě, kde filmový štáb vytvořil kulisy, které vypadaly stejně přesně jako ty skutečné.
- Ve filmu bylo jako kompars použito 100 skutečných zaměstnanců společnosti Google.
- Když Billy a Nick poprvé přijedou ke společnosti Google a vystoupí z taxíku, má Nick přes rameno přehozenou tašku s oblečením a Billy nemá žádné viditelné zavazadlo, oblečení ani jiné věci potřebné pro několikatýdenní pobyt v sídle společnosti Google.
- Předposlední výzva je falešná; Google je známý tím, že nemá telefonickou podporu.
- Na jednom z interiérových záběrů z Googlu je vidět cedule ukazující na učebny fyziky v budově, kde se scéna natáčela.
- Během scény v klubu je jedna sekvence zobrazena dvakrát.
- Na jednom z exteriérových záběrů je vidět Bank of America Plaza (slavný mrakodrap v Atlantě). To je obzvlášť pozoruhodné, protože v Mountain View, kde se film odehrává, nejsou vůbec žádné mrakodrapy.
- Scéna na severním konci mostu Golden Gate po striptýzovém klubu má být "ráno po". Provoz na mostě Golden Gate Bridge (hustý severní směr) a sluneční světlo dopadající na herce na Vista Point (ze západu) by však naznačovaly, že scéna byla natočena večer.
- Na první hodině s Danou Nick navrhuje, že "výchozí editor v Ubuntu by se měl změnit z vi na emacs". Výchozím editorem v Ubuntu je a v době vydání filmu byl Nano, nikoli vi.
- V restauraci na začátku filmu zmizí ze stolu pouzdro s hodinkami, když se Billy a Nick dozvědí, že jejich podnik je zavřený.
- Když Billy hledá práci na počítači, je na počítači s operačním systémem Windows XP, ale když kamera přiblíží vyhledávání na Googlu, je vidět, že píše na počítači se systémem MacOS X.