Dnes oslavila jedenačtyřicáté narozeniny Eva Green, kráska s uhrančivým pohledem a jedna z nejcharismatičtějších filmových a seriálových současných hereček. Ve kterých filmech dosud zazářila nejvíce?
Články 6
Filmový kritik Kamil Fila spustil v době pandemie koronaviru ve spolupráci s divadlem Venuše ve Švehlovce sérii pozoruhodných celovečerních videopřednášek, které se vztahují k současné situaci. Čtyřdílný cyklus uvedl v pátek třetí část, v níž se dočkáte nejen zajímavých informací, ale též celého množství videoukázek v prostoru krásného divadla za doprovodu originální scénografie. Po epidemických a apokalyptických filmech dochází na utopie a antiutopie. Ideální příležitost vyzpovídat Kamila Filu.
A to za posledních 10 let. Co kdyby došlo k propuknutí záhadné nákazy, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Co potom? Jak bychom vnímali svět? Možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. Dokonalý smysl. To je druhé místo pro nejlepší katastrofický film za posledních 10 let. A jaký je ten první?
Co je katastrofa? Pro každého to bude jistě něco úplně jiného. Laviny, zemětřesení, útoky mimozemských civilizací, či dopravní nehody. Představte si ale, co by se stalo se světem, kdybyste postupně přicházeli o všechny své smysly? Jak byste se chovali? Co by vám v životě zbylo? Nebyla by to ta největší katastrofa, která by nás postihla? Na desátém místě se umístil právě takový sci-fi film a vlastně i katastrofický.
Zoufalý pokus o záchranu farmy, dva bratři (Chris Pine, Ben Foster) a nesmlouvavý šerif (Jeff Bridges). Nenápadný a skvěle hodnocený snímek Za každou cenu (2016) si vysloužil čtyři nominace na Oscary. Oprašuje westernovou atmosféru a slibuje jedinečné herecké výkony.
Nultý ročník festivalu UK/UH s podtitulem „Dny britského filmu a kultury“ láká na řadu různorodých filmů spojených pod téma Sci-fi a žena v hlavní roli. Uherské Hradiště po třech letech opět ožívá britskou kulturou. Festival pod novým jménem navazuje na šestnáctiletou tradici Semináře britského filmu.