Zajímavosti 50
- Tržby v USA za první víkend: 11 035 485 $ (1963 kin). Náklady na výrobu: 63 mil. $.
- Celý film nám Fincher předhazuje mnoho vodítek k rozřešení pointy, např: ***SPOILERY: Když Tyler opouští po autonehodě Jacka, Jack usíná s modřinou na hlavě. Když se druhý den probudí, modřinu už nemá. Když Jack zvedne telefon a začne mluvit s detektivem, okamžitě ustanou zvuky nahoře souložících Tylera a Marly. Když Tyler a Jack vstupují do Louovy taverny, chlápek u dveří absolutně ignoruje Tylera. Jack a Tyler mají v letadle stejné kufříky. Když Lou udeří Tylera do břicha, v dalším záběru i Jack vypadá, jako by právě dostal ránu do břicha. Když Jack a Tyler demolují baseballovými pálkami auta, alarm začne znít, až když udeří Jack, i když Tyler udeří dřív. Na začátku filmu je možno zahlédnout Jacka jako odraz Tylera v okně. Když Tyler a Jack nastupují do autobusu, Jack vždy platí jen za jednu osobu. Když Tyler a Jack nasedají do auta po tom, co Jack zmlátil Jareda Leta do bezvědomí, oba samozřejmě nastupují stejnými dveřmi. V téže scéně poslíček říká: "Vše je připravené pane Tylere", ale přitom jej úplně ignoruje a dívá se na Jacka. Po srážce Tyler vytahuje Jacka ven z auta dveřmi u řidiče, i když řídil Tyler. Když Jack po tom, co mu vyhoří byt, volá Tylerovi, můžete si na telefonním přístroji všimnout nápisu: Příchozí hovory nepovoleny! Když se mezi Jackem a Tylerem prodírá člověk v autobuse, Tylerovi se vůbec za odstrčení neomluví, jen Jackovi.
- SPOILER: Ve filmu se v prostřizích objeví Tyler čtyřikrát, než jej potká Edward Norton. Vždy se objeví jen na malý okamžik a vždy, když trpí Jack nespavostí. Jedná se o následující momenty: při kopírování dokumentů v práci; na chodbě nemocnice, když Jack navšíví doktora; když po sezení Marla odchází a Jack ji z rohu ulice sleduje; Tyler je na prezentaci hotelového personálu v TV (ono sborové Welcome).
- SPOILER: Když psal Chuck Palahniuk Klub rváčů, nezamýšlel dopředu, že Jack a Tyler budou jedna a tatáž osoba. To jej napadlo až před koncem knihy, kdy si uvědomil, že jednají v mnoha věcech stejně, i když jsou povahově naprosto jiní - a nápad s alter egem byl na světě,
- Když je Jack s Marlou v zastavárně, můžeme si všimnout plakátu kapely 311.
- Ohořelé auto, které zkoumá Edward Norton, je Lincoln Town Car.
- V anketě časopisu Total Film skončil Klub rváčů na čtvrtém místě v žebříčku Nejlepších filmů všech dob.
- Termín "papírová ulice" je používán pro ulice, které byly navrženy městskými inženýry, ale ještě nedošlo k jejich realizaci či stavbě. Občas se nějaká "papírová ulice" omylem dostane do seznamu ulic, ačkoli v reálu ještě neexistuje.
- Ve starší verzi scénáře se Jack zmiňuje o tom, že bydlí ve Wilmingtonu v Delaware, ve filmu se ale o tom nakonec vůbec nezmíní.
- Brad Pitt a Edward Norton se během natáčení naučili vyrábět mýdlo.
- Milostná scéna Brada Pitta a Heleny Bonham Carterové je z velké části dělaná počítačově.
- Když Edward Norton píše a rozesílá emailem haiku, jména v seznamu adres patří asistentům produkce a dalším členům štábu.
- Původní verze filmu měla 153 minut a obsahovala všechny vystřižené a alternativní scény, které jsou k nalezení na DVD. Film navíc neobsahoval skoro žádnou hudbu od Dust Brothers, pouze ruchy a industriální hudební sekvence.
- Když člen Klubu rváčů postříká kněze hadicí, kamera se nakrátko zatřese. Kameraman totiž nedokázal udržet na uzdě výbuch smíchu.
- Marla na sezení říká, že tam chodí, protože je to levnější než film a je tam káva zdarma. Ve filmu Margaret's museum, v němž hraje mj. i Helena Bonham Carter, postava Kate Nelligan řekne: "je to levnější než bingo a je tu jídlo zdarma".
- Telefonní číslo Marly Singer je 555-0134, tedy to samé, které měl Teddy (Joe Pantoliano) ve filmu Memento.
- David Fincher spotřeboval zhruba 1500 cívek filmu, což je asi třikrát víc než je běžný průměr.
- Na úvodní titulkovou sekvenci si David Fincher musel obstarat finance sám; studio mu prý řeklo, že ji zaplatí, pokud se jim film bude líbit.
- Scénu, kdy Jack padá po souboji s Tylerem ze schodů, natáčel Fincher s kaskadérem dvanáctkrát, nakonec ale použil hned první záběr.
- Do role Marly byla zvažována i Reese Witherspoon, tu ale zavrhl David Fincher, jelikož byla podle něj příliš mladá. Sama Reese se vyjádřila, že je ráda, že roli nedostala, jelikož je Klub rváčů na ni dost temný.
- Chuck Palahniuk vymyslel postavu Tylera Durdena dávno předtím, než vůbec napsal knihu "Klub rváčů". Inspirací mu byl jistý Tyler Lovelly, člověk, s nímž se poznal během letu - stejně tak jako Jack s filmovým Tylerem.
- Na konci filmu se na malou chvíli objeví na plátně penis - odkaz na Tylerovo působení ve funkci promítače.
- Kvůli roli shodil Edward Norton skoro patnáct kilo (jeho předchozí postava byl svalnatý neonacista ve filmu Kult hákového kříže). Jak sám říkal, stačilo jíst vitamíny, běhat a nejíst jídlo z cateringu.
- Kavárenský řetězec Starbucks odmítal, aby ve filmu byla zničena jeho provozovna nebo produkty, takže byl název Starbucks ve scéně, kdy velký glóbus ničí kavárnu, odstraněn.
- V roce 2007 se věta: "The first rule of Fight Club is you don't talk about Fight Club" umístila na 27. místě v anketě o 100 nejlepších filmových vět v americké mutaci časopisu Premiere.
- Ve scéně, kdy Marla s Tylerem leží po sexu v posteli a kouří, měla Marla původně říct: "Chtěla bych mít s tebou potrat." To se ale nelíbilo některým lidem ve vedení, a tak donutili Davida Finchera onu větu změnit. Hláška, která je ve filmu teď ("Takhle jsem si nezašukala od základní školy") se jim prý zamlouvala ještě méně, ale na další změnu už bylo pozdě.
- Camea: Letuška bavící se na letišti ohledně letenek s Jackem je sestra kameramana Jeffa Cronenwetha, Christie. Číšníka, který říká Jackovi, že cokoliv si bude přát bude zadarmo, hraje Ed Kowalczyk, frontman skupiny Live. Kevin Scott Mack, který měl na starosti speciální efekty, se mihne v roli jednoho z vyděšených pasažérů padajícího letadla.
- Typ písma použitý v titulcích a logu filmu se jmenuje "Big Science".
- Blok domů, ve kterém měl Jack byt dřív, než vyletěl do povětří, se jmenuje Pierson Towers. Motto této čtvrti je "a place to be somebody", což je motto města Wilmingtonu (Delaware).
- Telefonní číslo Paper Street Soap Company je (288) 555 1534. Na Tylerově vizitce je ale číslo (288) 555 0153.
- Ve scéně, kdy se snaží Jack přemluvit Marlu, aby odjela z města autobusem, jde zahlédnout na programu kina "Seven Years in Tibe", což je odkaz na film Brada Pitta Sedm let v Tibetu. Další nápisy (ve filmu špatně viditelné a nečitelné) mají údajně odkazovat na filmy Lid versus Larry Flynt a Křídla vášně, ve kterých se objevili Edward Norton a Helena Bonham Carterová.
- V Tylerově domě na Papírové ulici je mezi magazíny, které pročítá Edward Norton, i časopis Movieline s Drew Barrymore na obálce.
- V Klubu rváčů se vyskytne i hnědé kombi, ve kterém jel ukrytý Michael Douglas ve filmu Hra do sídla firmy CRS. Na předním skle je dokonce i samolepka s logem firmy CRS.
- Jako poslední záběr byl do filmu přidán počítačový průlet odpadkovým košem, na kterém trval David Fincher.
- Během natáčení v terénu se jeden z místních obyvatel rozčilil kvůli hluku, který filmaři nadělali, a hodil po kameramanovi Jeffu Cronenwethovi prázdnou láhev od piva. I když zranění nebylo nijak extrémně vážné, muž byl neprodleně zatčen.
- Natáčení probíhalo v Los Angeles ve čtvrtích San Pedro a Wilmington.
- Původně se pro roli Tylera Durdena počítalo se Seanem Pennem.
- Režisér chtěl, aby na filmovém plakátu bylo zobrazeno jenom mýdlo s nápisem Fight Club, ale producenti chtěli kvůli vysokým nákladům na plakátu hvězdy. Proto vzniklo více verzí plakátů.
- Na filmovém festivalu v Benátkách byl Klub Rváčů nazván "Mechanickým Pomerančem devadesátých let".
- Přezdívky, které používá vypravěč v podpurných skupinách jsou jména filmových postav Roberta De Nira ze 70tých let.
- Role Marly Singer byla nabídnuta také Courtney Love a Winoně Ryder.
- Chuck Panahniuk přišel s nápadem na román po té, co byl zbit při kempování. Pokoušel se usměrnit spolubydlící, aby ztišili hluk.
- Postava Edwarda Nortona nemá ve filmu jméno, jde pouze o vypravěče. Někde je jeho postava označována jako Jack a někde jako Rupert.
- Ve městě Wilmington je opravdu ulice Paper St., ale ne s číslem 1537. Číslování tam nejde tak vysoko.
- Tři detektivové mají jména detektiv Andrew, detektiv Kevin a Walker. Andrew Kevin Walker je autor předešlého snímku Finchera Sedm a pomáhal i na scénáři k tomuto filmu.
- Během zkoušení zjistili Edward Norton a Brad Pitt, že nemají v lásce Volkswagen Beetla. Ve filmu ho pak demolovali basebolovými pálkami.
- Ve scéně, kdy Brad Pitt a Edward Norton hrají opilí golf, byli skutečně opilí a míčky trefovali do pojízdné kuchyně.
- Edward Norton odmítnul kouřit ve svém předešlém filmu, tady mu postava kuřáka nevadila.
- Autor předlohy Chuck Palahniuk prohlásil, že konec filmu je lepší, než v jeho předloze.
- Původně měla postava Brad Pitta popisovat recept na po domácku vyrobenou bombu, ale režisér uznal, že by návod mohl být až moc inspirativní pro některé jedince.