Zajímavosti 85
- Na začátku filmu je v titulcích uvedeno, že se odehrává v roce 1858, „dva roky před začátkem občanské války“. Občanská válka začala v dubnu 1861, tedy tři roky po začátku filmu, nikoli dva. Přesně tři roky před začátkem občanské války byl duben 1858. Takže potom v roce 1858 by to byly dva roky a několik měsíců před občanskou válkou. Ve filmu byla jen vynechána část „a několik měsíců“.
- Calvin Candie je v několika scénách viděn, jak kouří cigarety. Píše se rok 1858. Cigarety se v USA začaly masově vyrábět až v roce 1881. Cigarety však byly v té době v Evropě široce rozšířené, a protože pan Candie je bohatý frankofil, není nerozumné, že si je nechal dovážet z Francie.
- V 1 hodině a 15 minutách je vidět Django ve slunečních brýlích. Píše se rok 1858/9 a vlastní sluneční brýle se objevily až ve 20. století. Téměř jistě jde o záměrnou zvláštnost, kterou zavedl režisér Quentin Tarantino.
- Během úvodních titulků mají bratři Speckové Djanga a pět dalších otroků v řetězech. Když je Dr. King Schultz po skončení titulků dostihne, jsou tam už jen čtyři další otroci. Je to však proto, že pochod otroků zobrazený v úvodních titulcích se odehrává po dobu jednoho týdne nebo déle. Minimálně jeden z aktérů se liší, protože otroci byli během pochodu vyměňováni, případně i umírali. V rozhovoru bylo uvedeno, že to bylo záměrné, aby byl zobrazen způsob, jakým by pochod otroků skutečně probíhal.
- Muži v kápích pronásledující Dr. Kinga Schultze a Djanga jsou často mylně považováni za KKK, který byl založen až sedm let po událostech tohoto filmu, v roce 1865. Podle Quentina Tarantina jsou však tito muži předchůdci Ku-klux-klanu, kterým se říká Regulátoři.
- Většina mrtvých, hledaných zločinců přivezených za odměnu by doktora Schultze a Djanga dostala před soudce kvůli obvinění z vraždy. Navzdory populární kultuře „Wanted Dead or Alive“ nebylo povolení k zabití hledané osoby, pokud se během zatýkání lovec odměn nesetká se smrtícím odporem a není nucen se bránit. I tehdy však vždy hrozily nepříjemné právní následky. To neznamená, že by si lovci odměn nepřikrášlovali své příběhy, aby se vyhnuli obvinění z vraždy, ale nebylo by to tak samozřejmé a bezstarostné, jak je to zobrazeno v celém filmu.
- Profil na ceduli na dveřích klubu Kleopátra a busta ve vstupní hale není Kleopátra (Kleopátra VII Theá Philopátor), ale ve skutečnosti Neferneferuaten Nefertiti.
- Brünnhilda je postava z německé mytologie a německé ženské jméno. Podoba „Broomhilda“ je známá pouze z komiksu „Broom-Hilda“ (který vznikl v roce 1970) a je míněna jako vtip.
- Poté, co Django zastřelí Laru Lee Candie-Fitzwilly, sestru Calvina Candieho, řekne Coře a Shebě, že mohou opustit Candieland. Cora je viděna, jak vychází ze dveří sídla s olejovou lucernou. Střih na Coru běžící ke vstupní bráně a lucerna zmizela.
- Během scény v baru ve městě při pití piva a diskusi o tom, co je to lovec lidí, mají obě postavy mezi jednotlivými záběry ve sklenicích různé množství.
- Když Butch vytáhne na doktora Kinga Schultze a Djanga u stolu Calvina Candieho brokovnici, vytáhne revolver a namíří na doktora. Přesto v dalším střihu míří na Djanga pouze brokovnicí, v dalším střihu pak opět drží obě zbraně.
- Když Dr. King Schultz a Django poprvé vjedou do Candylandu, jsou pole před branami sklizená/posekaná, ale když Django a Broomhilda společně opouštějí Candyland, je na polích vysoká tráva.
- Než pan Calvin Candie, Dr. King Schultz a Django dorazí na plantáž, vyplní Stephen šek společnosti The Harris Feed Co. na „šedesát pět dolarů“, ale očíslovaná částka je na 68,00 dolarů. Poté, co Stephen šek orazítkuje, kamera šek přiblíží a odhalí jiný šek na správnou číslovanou částku 65,00 dolarů.
- Kerry Washingtonová, která hrála Broomhildu, se snažila vnést do svého výkonu autenticitu několika způsoby. Herec, který hrál jejího dozorce, použil falešný bič, ale Washingtonová trvala na tom, že ji biče skutečně zasáhly do zad. A aby zdramatizovala svůj trest v podzemní kovové schránce velikosti rakve, dohodla se s Tarantinem, že před začátkem natáčení stráví v „horké bedně“ čas sotva oblečená, aby byl pocit uvěznění co nejrealističtější.
- WILHELMŮV VÝKŘIK: Když jezdci při nočním nájezdu ustupují před vybuchujícím vozem a jeden spadne z koně.
- Přestože Quentin Tarantino napsal roli Djanga speciálně pro Willa Smithe, ten se nakonec rozhodl film odmítnout, protože se mu postava nezdála jako hlavní. V rozhovoru pro Entertainment Weekly řekl: „Django nebyl hlavní postavou, takže to vypadalo, že musím být hlavní postavou já. Hlavní byla jiná postava. Říkal jsem si: 'Ne, Quentine, prosím tě, já potřebuju zabít toho záporáka'. Myslím, že to bylo skvělé. Jen to nebylo pro mě.“
- Leonardo DiCaprio se ve filmu objeví až po hodině a třech minutách.
- Koně Dr. Kinga Schultze (Christoph Waltz) a Djanga (Jamie Foxx) se jmenují „Fritz“, respektive „Tony“. Tak se jmenovali koně hvězd němého westernu Williama S. Harta (kůň Fritz), respektive Toma Mixe (kůň Tony).
- Závěrečné zúčtování s Djangem a zálesáckými stopaři bylo napsáno úplně jinak. Pan Stonesipher, šéf stopařů, měl být původně pro Djanga silnějším a hrozivějším padouchem. V konečné verzi scénáře byla napsána scéna, ve které Django zabíjí stopaře sekerou. Poté se střetne s panem Stonesifrem a oba se utkají v boji zblízka, přičemž Stonesifr Djanga téměř porazí, ale nakonec prohraje.
- Odehrává se v roce 1858. Řeč Calvina Candieho o lebkách otroků je založena na frenologii, pseudovědě, která byla vyvrácena ve 40. letech 19. století - což odhaluje Candieho neznalost navzdory jeho předstíranému opaku.
- Franco Nero byl zvažován pro roli Calvina Candieho, ale místo toho se objevil jako vedlejší postava. Nero navrhl, aby hrál tajemného jezdce, který Djanga pronásleduje ve vizích a v závěrečném flashbacku se ukáže, že je Djangův otec. Quentin Tarantino se rozhodl tento nápad nevyužít.
- Klobouk Dr. Kinga Schultze byl vyroben speciálně pro film. Je to kombinace derby a tradičního kovbojského klobouku. Christoph Waltz si ho nechal jako suvenýr.
- Ačkoli je známo, že existuje spojitost mezi Dr. Kingem Schultzem a hrobem záhadné „Pauly Schultzové“, která se objevila v Tarantinově filmu Kill Bill 2 (2004), není o této spojitosti příliš mnoho známo. Fanoušci však vyslovili teorii, že doktor Schultz byl s touto postavou Pauly Schultzové spřízněn, možná jako manžel a manželka v určitém okamžiku, kteří se rozešli krátce předtím, než se doktor vydal na dráhu lovce odměn. Jiné teorie naznačují, že Paula Schultzová mohla být odcizenou dcerou nebo dávno ztracenou sestrou doktora Schultze. Tarantino to však nepotvrdil.
- Znamená pátou spolupráci scénáristy a režiséra Quentina Tarantina a Samuela L. Jacksona ve vztahu režisér/herec.
- Franco Nero, který si ve filmu zahrál epizodní roli, má na sobě bílé rukavice. To může být odkaz na jeho zranění ve filmu Django (1966). Nemělo by to však být chápáno tak, že se jedná o stejnou postavu v obou filmech, protože Django (1966) se odehrával v 70. letech 19. století a tento film se odehrává v 50. letech 19. století.
- Italská píseň, která hraje těsně předtím, než se Django a Broomhilda znovu setkají, se překládá jako „Pořád jsi tady/ pořád jsi to ty/ i když teď/ vím, kdo jsi/ kým vždycky budeš/ a až mě uvidíš// vzpomeneš si/ pořád jsi tady/ pořád jsi to ty/ doufám, že mi odpustíš/ ty, tvé oči jsou pořád stejné, zdá se, že se znovu ptáš na mě/ na to, jak se věci mají/ (. ...) něco, co se vrátí/ jak to zase bylo/ pořád jsi tady/ pořád jsi to ty/ a co bylo, už je pryč/ a“ (píseň náhle končí).
- Joseph Gordon-Levitt byl obsazen do menší role Jano, ale musel z ní odstoupit kvůli termínové kolizi se svým režijním debutem Don Jon (2013).
- Do role Djanga byl zvažován Denzel Washington, ale byl shledán příliš starým.
- Doktor King Schultz částečně odráží skutečného Doca Hollidaye, který se také stal zubařem a pistolníkem.
- Mnoho herců a hereček hrálo postavy, které byly napsány s ohledem na ně, včetně, z těch větších rolí, Christopha Waltze, Leonarda DiCapria a Samuela L. Jacksona.
- Na začátku filmu, kdy Dr. King Schultz osvobodí Djanga, nazve jeden z otrokářů jednoho z otroků „Borůvkou“. Jedná se o odkaz na komiks „Blueberry“, který vytvořili Jean „Moebius“ Giraud a Jean-Michel Charlier. Blueberry se odehrává v době amerického starého západu, kde hlavní hrdina začíná jako rasista, ale poté, co je zachráněn Afroameričanem, se z něj stane pistolník, který bojuje proti všem druhům diskriminace.
- Dr. King Schulz trvá na tom, že se s M. Candy rozloučí anglicky, protože v angličtině má toto slovo určitou konečnost, zatímco v němčině auf Wiedersehen vlastně znamená „dokud se zase neuvidíme“. Francouzština takové rozlišení skutečně má. Adieu se používá v případě, že neočekáváte, že se s někým ještě někdy uvidíte. U někoho, u koho očekáváte, že se znovu setkáte, se řekne au revoir.
- V dubnu 2013 bylo uvedení filmu v Číně odloženo vládními cenzory. Jejich požadavky zahrnovaly „změnu barvy krve na tmavší nebo snížení výšky cákanců krve“.
- Leonardo DiCaprio uvedl, že hlavní vliv na jeho ztvárnění role Calvina Candieho měly postavy Drexla Spiveyho z filmu Pravdivá romance (1993) a Doca Hollidaye z filmu Tombstone (1993). Scénář k filmu Pravdivá romance (1993) napsal také Quentin Tarantino.
- Jako poděkování za to, že byl obsazen, daroval James Remar Quentinu Tarantinovi 35mm kopii filmu Mandingo (1975) v barvě IB Technicolor. Quentin tuto kopii příležitostně promítá ve svém repertoárovém kině v Los Angeles The New Beverly Cinema.
- Jamie Foxx a Kerry Washingtonová již podruhé ztvárnili manželský pár. Předtím si oba zahráli Raye Charlese a Dellu Beu Robinsonovou ve filmu Ray (2004).
- Ve scéně, ve které Stephen (Samuel L. Jackson) popisuje, co se stane s Djangem (Jamie Foxx) poté, co bude odeslán do těžební společnosti, Stephen končí svůj monolog slovy: „A to bude příběh o tobě.“ Tuto větu použil Quentin Tarantino již dříve ve filmu Kill Bill 2 (2004).
- Úvodní písní je soundtrack, který zazněl během úvodních titulků filmu Django (1966) od Luise Bacalova.
- Ačkoli je film často považován za součást westernového žánru, scénárista a režisér Quentin Tarantino dával přednost označení „jižanský“, a to vzhledem k zasazení filmu na americký hluboký jih.
- Jméno Django je romské jméno, které znamená „bdím“. Mezi hudebníky a jazzovými nadšenci bylo velmi oblíbené, protože se jednalo o adoptivní jméno Jeana-Baptisty Reinhardta (1910-1953), romsko-belgického jazzového kytaristy známého jako Django Reinhardt, jehož příběh byl vyprávěn ve filmu Django (2017).
- Během prvních čtyřiceti minut filmu, s výjimkou jediné scény na plantáži Velkého táty (Don Johnson), řídí doktor King Schultz (Christoph Waltz) vůz, místo aby jel na koni. Důvodem bylo, že si Waltz před natáčením filmu poranil pánev při pádu z koně. Analýza scénáře ukázala, že kvůli vozu se muselo přepisovat jen malé množství dialogů.
- Kevin Costner sice odmítl roli Ace Woodyho (postava, která se ve výsledném filmu neobjeví), ale není to poprvé, co odmítl roli, kterou mu nabídl Quentin Tarantino. Postava Billa v Tarantinových filmech Kill Bill byla původně napsána s ohledem na Costnera a nakonec mu byla nabídnuta, ale on ji odmítl. Tuto roli dostal David Carradine, který zemřel v roce 2009 a jemuž je tento film věnován.
- Djangův modrý kostým vychází ze slavného obrazu „Modrý chlapec“. Tento obraz inspiroval F. W. Murnaua k natočení filmu Smaragd smrti (1919). Murnau je nejznámější pro vytvoření techniky „nespoutané“ kamery.
- Hovořilo se o rozdělení filmu na dvě části, podobně jako u Kill Billa, ale Quentin Tarantino nakonec tuto myšlenku zavrhl a z plánovaného filmu celou řadu věcí vystřihl. Mezi to, co bylo vystřiženo, patří celý příběh postavy Zoë Bellové, který vysvětluje, že nosí šátek přes obličej, aby skryla hrůzné zranění. Tarantino má v plánu později vydat rozšířený sestřih, v němž obnoví některé scény, které zůstaly na podlaze střižny.
- Dr. King Schultz říká, že chce přejmenovat Eskimo Joea, mandingského bojovníka, kterého se snaží koupit, na „Černého Herkula“. To byla skutečná přezdívka Kena Nortona, herce a boxera, který hrál ve filmu Mandingo (1975).
- Leonardo DiCaprio se zranil dvakrát, jednou při zkouškách a jednou během natáčení. Jednou kladivem, které se rozbilo a zasáhlo ho do hlavy. Při natáčení bylo kladivo, se kterým manipuloval, vyrobeno z pěny. Podruhé se při natáčení scény s večeří náhodně rozbila sklenice, která byla skutečná a způsobila DiCapriovi krvácení.
- Jedním z členů gangu Smittyho Bacalla byl Gerald Nash. Tímto jménem se jmenoval také jeden z policistů, které Mickey a Mallory zabili ve filmu "Takoví normální zabijáci" (1994) (scénář Tarantino), a Marvin Nash ve filmu "Gauneři". To je Tarantinův trademark: opakované používání jmen a vztahování postav mezi jeho scénáři.
- Dr. King Schultz se zmiňuje o tom, že Alexandre Dumas byl černoch. Dumas byl smíšeného původu. Z otcovy strany byl jeho dědeček francouzský šlechtic a jeho babička byla africkou otrokyní na území dnešního Haiti, což z Dumasovy strany činí čtvrtinu černocha.
- Když jsou Django (Jamie Foxx) a Dr. King Schultz (Christoph Waltz) v Daughtrey v Texasu, saloon, ve kterém se nacházejí, se jmenuje „Minnesota Clay's Saloon“. "Minnesota Clay" (1964) je název westernu, který režíroval Sergio Corbucci, stejný režisér jako u filmu "Django" (1966).
- Hvězda "Joan of Arcadia" (2003) Amber Tamblyn se v tomto filmu objevila hned na začátku, když Dr. King Schultz a Django procházejí městečkem Daughtry v Texasu. Django na svém koni způsobí ve městě pořádný rozruch a v jednom záběru je vidět Amber Tamblyn, jak udiveně hledí zpoza okna, zatímco dvojice projíždí městem. V jednom z rozhovorů herečka vysvětluje, proč si střihla cameo: „Nejdřív to byla kamarádská záležitost,“ vysvětluje. „Napsal mi: 'Přišla bys natočit cameo? A já jsem řekla 'ano'. A potom jsem řekla: 'Bylo by super cool, kdybychom já a můj otec (Russ Tamblyn) hráli Syna pistolníka a Dceru syna pistolníka'. A Quentin na to: 'Prodáno. Hotovo. Takže je to taková úplně divná věc, která se stala, a totálně interní vtip.“ Je to také milá vzpomínka na otce a dceru. „Je to pro mě takový super moment, vidět své jméno ve starém westernovém stylu vedle tátova,“ řekla Tamblyn. „I když jsem neměla moc velkou roli, je to pro mě jako životní okamžik v kariéře. Jednou, až můj táta odejde, se na to podívám a řeknu si: 'Byli jsme vedle sebe'“.
- Nepočítáme-li filmy, v nichž je herecké obsazení seřazeno podle abecedy ("Celebrity"(1998) a "Don's Plum Bar"(2001)), je to poprvé po šestnácti letech, kdy Leonardo DiCaprio nedostal hlavní roli.
- Pro montážní sekvenci, v níž Dr. King Schultz a Django začínají spolupracovat jako lovci odměn, hrál scénárista a režisér Quentin Tarantino hudební doprovod živě přímo na place během natáčení.
- Leonardo DiCaprio (Calvin Candie) byl původně první volbou pro roli antagonisty plukovníka Hanse Landy ve filmu Quentina Tarantina "Hanebný pancharti" (2009). Tarantino se však rozhodl, že by tuto postavu měl ztvárnit německy mluvící herec, a roli získal Christoph Waltz, který v tomto filmu, jenž představuje Waltzovu druhou filmovou spolupráci s Tarantinem, ztvárnil doktora Kinga Schultze. DiCaprio však umí trochu německy.
- Drží rekord v počtu použití slova na „n“ (nebo jeho obměny) ve filmu - 116 použití.
- Cuba Gooding Jr. loboval za roli Djanga, ale Quentin Tarantino o něm neuvažoval. Podle Goodinga je to jeho největší zklamání.
- Muži v kápích organizovaní Velkým tátou (Don Johnson) představují skupinu známou jako „Regulátoři“, duchovní předchůdce KKK zformovaného po občanské válce v roce 1865.
- Calvin vysvětluje, že díky studiu frenologie je schopen najít na Benově lebce tři důlky, které představují submisivitu. Frenologie byla pseudověda, která tvrdila, že různé schopnosti a vlastnosti člověka lze rozpoznat studiem rysů a fyzických charakteristik lidské lebky. Později se ukázalo, že je to naprostý nesmysl.
- MPAA film ohodnotila až více než týden před jeho uvedením do kin. Přesto se Quentin Tarantino rozhodl v zájmu diváků zmírnit násilí ve filmu. Podle Tarantina „MPAA ve skutečnosti udělila rating R drsnější verzi, než jsem nakonec předložil veřejnosti. Zvládl bych i drsnější verzi filmu, než jaká existuje teď. Mám k tomu větší toleranci, ale tak nějak jsem si uvědomil, že když jsem tu verzi filmu sledoval s diváky, příliš jsem je traumatizoval. Je to prostě tak kurevsky jednoduché. A já chci, aby si lidé film užili až na samém konci.“
- Jonah Hill měl mít v tomto filmu větší roli. Původně měl ztvárnit postavu Scottyho Harmonyho, syna jižanských otrokářů, který si koupí Broomhildu (Kerry Washington), aby se stala jeho konkubínou. Celý tento segment byl vystřižen.
- Muži, kteří ke konci filmu hrají poker, používají jako platidlo uříznuté uši otroků.
- Přikrývka na posteli, na kterou je Broomhilda přehozena, je ve stylu podzemní dráhy. Mýtus praví, že otroci používali deky ke komunikaci a styl podzemní dráhy říkal „sbalit se a jít“.
- Quentin Tarantino na Comic-Conu prozradil, že Django (Jamie Foxx) a Broomhilda (Kerry Washington) mají být pra-pra-prarodiči postavy Johna Shafta z filmů "Shaft"(1971). Zjevný odkaz na toto spojení lze nalézt v plném jménu postavy Washingtonové: Broomhilda Von Shaft.
- Christoph Waltz zakončil svou děkovnou řeč při přebírání Oscara za tento film slovy: „Promiň, nemohl jsem odolat“, což je odkaz na závěrečnou větu jeho postavy na plátně: „Je mi to líto. Nemohl jsem odolat.“
- Výkon Christopha Waltze v tomto filmu trval hodinu, šest minut a sedmnáct vteřin a byl nejdelším, za který kdy získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Jeho rekord překonal Mahershala Ali ve filmu "Zelená kniha" (2018) s délkou jedné hodiny, šesti minut a třiceti osmi sekund.
- Když se Quentin Tarantino poprvé setkal s Francem Nerem v Římě, řekl Nerovi, že poprvé viděl "Django" (1966), když pracoval ve videopůjčovně. Poté začal Nerovi recitovat hlášky a dokonce zpívat písně ze všech jeho filmů. Nero byl překvapen, že je všechny zná.
- Christoph Waltz si při tréninku na svou roli vykloubil pánevní kost. Na zranění narážel v zákulisí po získání Zlatého glóbu, když prohlásil: „Jízda na koni nebyla moc velká výzva. Pád z koně ano.“ Waltzovo zranění si vyžádalo, aby se počáteční scény Dr. Kinga Schultze na koni musely místo něj odehrávat na voze taženém koňmi.
- Film byl natočen za sto třicet dní. To byl nejdelší natáčecí plán Quentina Tarantina pro jeden film.
- Quentin Tarantino prohlásil, že Calvin J. Candie je jediná postava, kterou kdy vytvořil a kterou skutečně pohrdá.
- Christoph Waltz odmítl roli, když poprvé dostal scénář. Měl pocit, že je příliš šitá na míru jeho osobě. Quentin Tarantino na tom trval a nechtěl přijmout „ne“ jako odpověď. Waltz souhlasil pod jednou podmínkou: jeho postava musí být čistá a ani jednou se nesmí zachovat negativně nebo zle. Tarantino mu poslal ručně psaný dopis, ve kterém jednoduše stálo: „Samozřejmě, Mein Herr!“ - Q. Waltz mu odpověděl telegramem: „Mein Herr, Of Course!“ - CW.
- S rozpočtem 100 milionů dolarů se jedná o nejdražší film Quentina Tarantina.
- Po nehodě při tréninku, kdy Christoph Waltz spadl z koně a zlomil si pánev, mu Jamie Foxx dal dárek, aby se mu na koni jezdilo lépe: sedlo s bezpečnostním pásem.
- Quentin Tarantino v jednom rozhovoru uvedl, že původně byly scéna boje s mandingy a scéna se psy delší a brutálnější. Řekl, že měl pocit, že bude diváky „traumatizovat“, a proto obě scény zkrátil.
- Skladatel Ennio Morricone po práci na tomto filmu prohlásil, že s Quentinem Tarantinem už pravděpodobně nikdy spolupracovat nebude, protože se mu nelíbí, jak „umisťuje hudbu do svých filmů bez návaznosti“ a „nikdy tomu nevěnuje dostatek času“. Morricone a Tarantino však znovu spolupracovali na filmu "Osm hrozných" (2015), za který Morricone získal svého prvního Oscara.
- Leonardo DiCaprio, který si v této roli poprvé od filmu "Muž se železnou maskou" (1998) zahrál padoucha, byl nesvůj z toho, jak strašná a vysloveně rasistická jeho postava byla. Quentin Tarantino ho však přesvědčil, aby byl co nejhrozivější, a řekl mu, že pokud to nepůjde až do konce, lidé mu to budou mít navždy za zlé.
- Jamie Foxx ve filmu použil svého vlastního koně Cheetaha. Dostal ho čtyři roky předtím jako dárek k narozeninám.
- Během natáčení jedné ze scén u večeře musel Leonardo DiCaprio scénu přerušit, protože mu „dělalo potíže“ používat tolik rasových nadávek. Samuel L. Jackson si ho poté odtáhl stranou a řekl mu: „Ty zmrde, tohle je pro nás jen další úterý.“ A tak se rozhodl, že se do toho pustí.
- Podle kritika Alexe Rosse není spojenectví mezi Djangem (Jamie Foxx) a doktorem Kingem Schultzem (Christoph Waltz) „tak absurdní“, jak by se diváci mohli domnívat, protože ve 40. letech 19. století mnoho německých revolucionářů a pokrokářů odešlo z Evropy do USA, kde se často aktivně zapojovali do hnutí proti otroctví.
- Když si Calvin Candie (Leonardo DiCaprio) rozbije ruku o jídelní stůl, DiCaprio skutečně omylem rozdrtí dlaní malou skleničku se stopkou a skutečně začne krvácet. Nevšímal si toho, zůstal v roli a pokračoval ve scéně. Quentin Tarantino byl tak ohromen, že tento záběr použil při finální kopii, a když zavolal střih, sál propukl v ovace ve stoje. DiCaprio měl obvázanou ruku a navrhl, aby Kerry Washingtonové rozmazal krev po tváři. Tarantinovi i Washingtonové se to líbilo, a tak Tarantino sehnal falešnou krev.
- Během natáčení v Jackson Hole ve Wyomingu si Tarantino si pronajal místní kino, aby mohl promítnout samurajské a westernové filmy ze své vlastní sbírky.
- Quentin Tarantino psal roli pro Michaela Kennetha Williamse, ale ten musel odmítnout kvůli natáčení seriálu Impérium - Mafie v Atlantic City.
- Zoe Bell byla zvažována pro roli Lary Lee Candie-Fitzwillyové.
- Jonah Hill byl zvažován pro jednu z rolí, ale nakonec musel projekt odřeknout kvůli natáčení Sousedské hlídky (2012).
- První film Quentina Tarantina, který nestříhá Sally Menke (zemřela v roce 2010).
- Kevin Costner byl původně obsazen do role Ace Woodyho, ale nakonec musel pro časové vytížení odstoupit.
- Will Smith, Idris Elba a Chris Tucker byli zvažováni pro roli Djanga. Quentin Tarantino původně psal roli pro Smithe a Smithův agent s manažerem o projekt stáli, sám herec ale odmítl. Až poté šla role k Jamie Foxxovi.