Zajímavosti 18
- Útěk do divočiny je inspirován knihou o skutečném americkém tulákovi Christopheru McCandlessovi, který si vyrazil žít svůj život na Aljašce, kde taky zahynul ve svém opuštěném kouzelném autobuse v roce 1992. Samotnou knihu napsal Jon Krakauer, také cestovatel, který pro změnu miloval hory.
- Fastfood, kde Chris pracuje, je Burger King.
- V dobe, keď Eddie Vedder skladal hudbu k filmu, jeho mladší brat, zhodou okolností tiež menom Chris, odišiel dumať do Afriky a už dva mesiace o ňom nik nepočul…
- Eddie Wedder, zpěvák a kytarista kapely Pearl Jam, byl oceněn za skladbu "Guaranteed" Zlatým glóbem pro nejlepší filmovou píseň. Porazil tak irsko-český dvojblok Hansard-Irglová, kteří byli nominováni za sklatbu "Falling Slowly" z filmu Once (za níž později získali Oscara).
- Sean Penn musel čekat 10 let, než mohl svůj vysněný projekt začít realizovat. Nejtěžší bylo dostat souhlas rodiny McCandlessových.
- Losa amerického, kterého ve filmu Chris zastřelí, našli filmaři mrtvého na dálnici.
- Skoro celý Útěk do divočiny natáčel Sean Penn pod širým nebem, a vetšinou přesně v těch lokacích, které navštívil skutečný Chris McCandless. Štáb zcestoval celý severoamerický kontinent: od Mexika přes Kalifornii, Las Vegas a Grand Canyon, a celkem čtyřikrát se přesunul na Aljašku - to aby tu zachytil všechna čtyři roční období.
- Režisér Sean Penn tvrdí, že kniha mapující dramatické putování Chrise McCandlesse si ho v knihkupectví sama přitáhla jako magnet: „Když jsem si ji pak přinesl domů, přečetl jsem ji ještě ten večer: A ne jednou, ale dvakrát. Ráno jsem vstal a okamžitě začal na všechny strany zjišťovat, jestli bych mohl sehnat filmová práva.“
- Sean Penn oslovil Eddieho Veddera (frontmana skupiny Pearl Jam) zda by mu neudělal pro film veškerou hudební složku. Ten okamžitě souhlasil, aniž si o filmu cokoli zjistil. Rozhodně však nelitoval, jelikož mu tato práce přinesla mimo jiné i nominaci na Grammy za song "Guaranteed".
- Takřka současně s tímto snímkem byl natočen i film Rona Lamotheho The Call of the Wild, ve kterém se jeho autor rovněž vydává v McCandlessových stopách. Tentokrát však ryze dokumentární formou.
- Chris ve skutečnosti sepsal jiný vzkaz (prosbu o pomoc), který připíchl na opuštěný fairbanský autobus číslo 142. Vzkaz, který je ve filmu je původně "pouze" jednou z jeho poznámek z provizorních deníků (psal na vše co mu přišlo pod ruku: od sešitů, kůry stromů, vnitřek autobusu až po poznámky na okraji knih a příruček, které měl sebou a které většinou podepisoval svým alteregem jako Alexandr Supertramp).
- Jim Gallien ve filmu představuje sebe sama. Je to ten člověk, který na Aljašce zastaví stopujícímu McCandlessovi a odveze ho až na začátek stezky Stampede.
- Sean Penn si původně do role Chrise McCandlesse vysnil Leonarda DiCapria.
- Emile Hirsch točil všechny scény sám. A to včetně těch kaskadérsky velmi náročných.
- Původní článek Jona Krakauera Smrt nevinného (v angličtině) z ledna 1993, kterým započelo celé jeho pátrání po osudech, motivacích a pnutích Chrise McCandlesse. To ho vedlo až k sepsání knihy Útěk do divočiny (vyšla i česky), která je předlohou pro tento film.
- Filmaři na lokace na Aljašce zamířili celkem čtyřikrát, aby zachytili různá roční období.
- Reálnou stezku Stampede nahradili filmaři okolím aljašského městečka Cantwell, které je přibližně pětašedesát kilometrů jihovýchodně od skutečného místa, které si McCandless vybral pro svůj pobyt v divočině.
- Emile Hirsch kvůli roli ubral na své váze více jak devět kilogramů.