Třiašedesátiletá hollywoodská legenda George Clooney už stojí v pozici, kdy pár měsíců promrhaných v toxickém pracovním prostředí není životní alternativou. Tak jako v případě pětadvacet let starého hitu Tři králové (Three Kings), v němž herce i zbytek štábu vytáčel diktátorský režisér David O. Russell. Clooney, jenž právě s Bradem Pittem promuje nadcházející akční komedii Osamělí vlci (Wolfs), mu stále nemůže přijít na jméno a nové projekty si vybírá stylem, aby už k podobným konfrontacím nedocházelo. Quentinu Tarantinovi se tudíž může zdát, že už není hereckou hvězdou dřívějšího kalibru, přičemž Clooney jeho kritiku nenechal bez odezvy.
Články 17
Oscarové výsledky bývají sázkou do loterie a mnohokrát se stalo, že favorizovaný titul se v nejprestižnější kategorii musel poklonit překvapivému vítězi. Nejlepším filmem roku se tudíž nestali Dobyvatelé ztracené archy, Zuřící býk, E.T. Mimozemšťan, Zachraňte vojína Ryana nebo Zkrocená hora, která přitom měla během ceremoniálu roku 2006 slušně nakročeno. Citlivý příběh o dvou kovbojích, jejichž náklonnost přerůstá v zakázanou romanci, vcházel do oscarového večera s osmi nominacemi, z nichž proměnil ty za nejlepší původní hudbu, nejlepší adaptovaný scénář a nejlepší režii pro Anga Lee. Tchaj-wanský režisér se po letech vrátil k tomu, co mohlo stát za překvapivou ztrátou v poslední a nejdůležitější kategorii, kde mu vypálilo rybník mnohými zpochybňované drama Crash.
Vedle smrtelné nehody Paula Walkera se v Hollywoodu v tomto století možná neurodil tragičtější a častěji vzpomínaný osobní příběh než ten, jakým si prošel i s konečným fatálním zvratem Heath Ledger. Teprve osmadvacetiletý herec zazářil jako Joker v Temném rytíři (The Dark Knight) tak jasně, že mu filmový průmysl rázem ležel u nohou. Oscara za vedlejší roli samozřejmě získal, jenže až posmrtně – premiéra oceňované DC komiksovky proběhla půl roku poté, co Ledgera našli v hotelovém pokoji předávkovaného prášky na předpis. U sebe měl přitom dle nově poskytnutých informací režiséra Stephena Gaghana (Syriana) nový scénář a také knihu Blink: The Power of Thinking Without Thinking, která ho inspirovala.
Už brzy nás čeká premiéra Všechno, všude, najednou – nezvykle odvázané akční sci-fi označované za jeden z nejlepších snímků tohoto roku. Jde mimo jiné i o výrazné zviditelnění asijské, respektive čínské komunity v USA, kde mnozí její příslušníci bývají různě přehlížení nebo diskriminovaní. V jedné z rolí se zde objevuje i 93letý James Hong, slavný padouch z desítek filmů. A tento článek bude věnovaný právě těmto „bezejmenným“ hercům, u nichž víte, že jste je už někde viděli, ale nemůžete si většinou vzpomenout na jejich jméno.
Už dávno platí, že herectví si jako procházku růžovým sadem představují jen ti, kteří nemají ponětí o tom, co všechno s sebou toto zaměstnání nese. Pokud je herec dobrý, dává do své role všechno - emoce i fyzický projev. Jsou i tací, kteří své role prožívají natolik, že je to samotné pohlcuje. Pokud se jedná o kladnou roli, asi s tím jde žít v pohodě, pokud se ale jedná o něco náročného, může vás to porazit.
Tak především: Jako člověk tak starý, že ještě pamatuje, když se Dolittle jmenoval Bolíto, vás musím informovat, že tento nový film není remake 20 let starého filmu s Eddiem Murphym, nýbrž nová adaptace 100 let staré knížky, která má k originálu o něco blíže než ta verze s Murphym (aspoň se odehrává v přibližně stejné době).
Na papíře to znělo jako dobrý nápad - vezme se miláček davů Robert Downey Jr. a jeho charisma se využije ke znovu nastartování série o doktorovi, který mluví se zvířaty.
V Universalu mají hodně velké oči a chtějí z milovaného doktora, který umí mluvit se zvířaty, udělat velkolepou frančízu s miliardovými obraty. Inu, hodně štěstí.
Nový Doktor Dolittle měl být díky obsazení Roberta Downeyho Jr. sázkou na jistotu. Místo toho se musí v Universalu hodně snažit, aby film neměl předzvěst propadáku.
Robert Downey Jr. prožil poměrně bouřlivou kariéru. Od té doby, co se postavil na nohy a stal se miláčkem publika díky Iron Manovi, nicméně sází jeden hit za druhým. Jistě, sem tam natočí něco, co vydělá skromnější peníze (Sólista, Soudce), v posledních letech ale nehrál v ničem, co by se byť blížilo kolonce propadák.