V 70. letech se britská i mezinárodní filmová scéna mohla spolehnout na to, že pokud je zapotřebí charakterního představitele náročných rebelujících postav či perverzních krutovládců, Malcolm McDowell je plně k dispozici. Osmdesátiletá herecká legenda vzešla z naturalistické pozdní tvorby britských autorů „kitchen sink cinema“ Kena Loache (Smůla na patách) a Lindsay Andersona (Kdyby), globální věhlas získala roku 1971 hlavní rolí v Mechanickém pomeranči (A Clockwork Orange) Stanleyho Kubricka, tedy jednom z nejkontroverznějších filmů 20. století. McDowell, jenž ztvárnil také Caligulu ve stejnojmenném skandálním experimentu, má na kontě přes 300 rolí a většina z nich se mu okamžitě vykouřila z hlavy. V pracovním tempu však nepolevuje a ani se k tomu nechystá.
Články 6
Někteří herci se během své kariéry proslaví pouze díky jedné jediné roli. To je případ i oblíbenkyně režiséra Jamese Camerona.
O Tarantinově plánu natočit celovečerní film ze světa Star Treku se mluví několik let. Doteď měl slavný režisér plné ruce práce s natáčením a propagací svého nového filmu Tenkrát v Hollywoodu. Hektické období ale skončilo a Tarantino se může vrhnout opět do práce.
Stejně jako každý z nás, i seriály mají svá tajemství. Star Trek není výjimkou. Připravili jsme pro vás celkem čtrnáct pravd, které jste o tomto kultovním seriálu nevěděli, a možná se na ně báli i zeptat.
Napínal nás dlouho. Možná déle, než by se na pokračování hitu/úspěšnou resuscitaci kultu slušelo. Nyní mohou trekkies klidně spát. Tatínek se vrací ke svému dítku.
Existuje spousta blbostí, které se dočkaly pokračování po roce, přestože první díl „jen slušně vydělal“. Takových zhůvěřilosti bychom našli každý rok desítky. Zato geniální Star Trek, který si vedl výborně i v tržbách po celém světě, tam se čeká na pokračování pomalu jak na Godota.