Zajímavosti 19
- Záběr kdy Bourne skočí ze střechy do okna, se natáčel tak, že kaskadér skočil ze střechy do okna a za ním skočil druhý kaskadér, který byl přivázaný na lanech, držel kameru a celou scénu natáčel.
- Při honičce v Tangieru se v záběrech objevují většinou skuteční obyvatelé. Jelikož natáčení probíhalo během ramadánu, není vidět nikoho kdo by jedl, pil, nebo kouřil.
- Ve filmu jsou použity záběry ze skutečných bezpečnostních kamer z nádraží Waterloo.
- Natáčení na nádraží Waterloo v Londýně trvalo 4 dny.
- !!SPOILER!! Operace Blackbriar, ústřední pointa filmu, byla představena již v prvním díle Agent bez minulosti (2002). Ke konci filmu Abbott před kongresem spojených států vysvětluje, že Treadstone byl nezdar; poté zavře složku a začne mluvit o operaci Blackbriar.
- !!SPOILER!! Jasonova poslední věta („Podívej se na nás. Podívej se, co kvůli nim děláme.“) jsou poslední slova Cliva Owena v Agentu bez minulosti (2002).
- Během natáčení v Tangieru musel štáb na několik hodin uzavřít nejrušnější náměstí.
- Úvod volně navazuje na konec Bournova mýtusu (2004), ale mezi natáčením uběhlo několik měsíců, tudíž v Moskvě byl leden, což už bylo pro film příliš chladné počasí. Proto se natáčelo v Berlíně. Sníh byl vyroben ze směsi papíru a pěny. Nanesení sněhu na celou scénu trvalo 5 hodin.
- Obrázek producenta filmu Franka Marshalla se objeví v dokumentech, které Joan Allen odesílá faxem.
- Film roku 2007 podle časopisu Empire. Let číslo 93 (2006) také v režii Paula Greengrasse získal od Empire stejné ocenění v roce 2006.
- Ve Vosenově kanceláři můžete na stole zahlédnout autobigrafickou knihu Billa Clintona „My Life“ a v Clintonově kanceláři prozměnu „Long Walk to Freedom“ Nelsona Mandely.
- Ve scéně v přísně tajné New Yorské kanceláři CIA je na monitoru vidět obrázek Donalda Rumsfelda.
- V tomto 3. díle zazní oproti předchozím dvoum dílům speciální rozšířená verze skladby "Moby - Extreme Ways (Bourne's Ultimatum)", kterou Moby nově přezpíval právě pro tento film.
- U všech tří dílů série zazní u závěrečných titulků skladba "Extreme Ways" od Mobyho. Samotná píseň pochází z alba 18, které bylo téměř celé prodáno do reklam.
- Stejnojmenná knižní předloha nemá s filmem téměř nic společného. Pojednává o Bourneově boji se známým teroristou Šakalem.
- Natočení dramatické honičky aut v New Yorku trvalo celkem šest týdnů. Při této automobilové honičce jely auta rychlostí maximálně 35 mil za hodinu. NYPD měla obavy o bezpečnost chodců a vyšší rychlost nepovolila.
- Mezi dokumenty, které Bourne vytáhne z trezoru je i fax s fotkou agenta. Je na ní herec Richard Chamberlain, který hrál Jasona Bourna ve filmové verzi 1988.
- Štáb nemohl zavřít stanici metra Waterloo, proto se kolemdoucí dívají do kamery, někteří na ni dokonce ukazují.
- Film byl doručen do kin ve dvou částech s kódovým označením "Buum" a "Umber". Je to již zažitá praxe, která by měla zabránit kopírování filmu. Falešné názvy odrazují potencionální piráty, kteří pracují v kinech.