Vždycky je zajímavé vyslechnout si názor samotných umělců na to, které jejich dílo je podle nich nejlepší. Jednak to ne každý rád dělá a navíc to je málokdy tentýž kus, jaký by veřejnost čekala. Jak je tomu u Willa Smithe, nejslavnějšího fackovače Hollywoodu, který se mimo jiné živí také herectvím?
Články 49
Ještě pár měsíců a Stephenu Kingovi v knihkupectvích nezůstane jediný titul, který by nemohl dostat oficiální filmovou vazbu. Legendární hororový autor, jenž nějaký čas vydával pod pseudonymem Richard Bachman, je vyhledávaným zdrojem filmových adaptací už padesát let, přičemž režisér Francis Lawrence (série Hunger Games, Constantine) si nově brousí zuby na jeho vůbec první sepsanou novelu, dystopický Dlouhý pochod. King ji napsal už roku 1967 na univerzitě v Maine a předběhl s ní dobu, neboť náměty zaostřené na šílené kratochvíle totalitních společností nepřestávají filmové a televizní publikum fascinovat zhruba od půlky sedmdesátých let.
Constantine z roku 2005 je typickým příkladem filmu, který byl ve své době považovaný za trestuhodně bezpečnou a poněkud unylou adaptaci mnohem odvážnější a drsnější komiksové předlohy. Po letech se okolo něj však rozprostřel dostatečně silný nostalgický opar, aby veřejnost začala žíznit po návratu Keanu Reevese v roli cynického lovce démonů. Z někdejší hvězdy Matrixu se navíc stala lukrativní memová celebrita podpořená úspěchem Johna Wicka, projekt se tedy nakonec skutečně dal do pohybu.
Někdy nás jako diváky může přepadnout pocit, že jsme již všechno viděli. Ostatně i taková snaživá česká sci-fi Bod obnovy víceméně jen recykluje známé žánrové milníky. Mysteriózní thriller Share? režiséra Iry Rosensweiga a scenáristy Benjamina Sutora nám připomíná, že je stále prostor, kam se můžeme posouvat.
Willard Carroll Smith II se narodil do skromných podmínek, ale krok za krokem si vybudoval pozici jedné z největších a nejlukrativnějších hvězd filmového průmyslu. Sebevědomý muž si zprvu zakládal na tom, že nikdy nezapomíná, odkud vzešel. Přesto se dopracoval ke kritice za to, že vlastní děti vychovává v bezbřehém luxusu a splní jim každý jejich rozmar. Poslední dobou lidem utkvěla v paměti hlavně jeho facka, kterou v živém přenosu uštědřil moderátorovi Oscarů Chrisi Rockovi, když zavtipkoval o jeho manželce Jadě Pinkett Smith. Na okamžik jsme zapomněli na to, že Smith chvíli nato dostal svého prvního Oscara. Slavný Afroameričan včera oslavil pětapadesáté narozeniny.
Žebříček skutečně nejdražších filmových scén lze sestavit jen těžko. Každá produkce totiž náklady počítá trochu jinak a někdy se dozvíme jen cenu kulis či herců, ale už ne samotného štábu. O spoustě skutečně velmi drahých taškařic však nelze pochybovat a jako publikum můžeme jen žasnout nad tím, jak hluboko jsou filmaři občas ochotní sáhnout do (cizích) kapes.
Na první pohled se jedná o negativní téma. Hollywood nepřestává resuscitovat a prodlužovat zajeté série a po mnoha letech oživuje filmové postavy, které by se už dle selského rozumu vracet neměly. Jejich popularita však mnohdy přetrvává a chystaným projektům mohou vlít do žil novou krev. Bez nich by ostatně ani neměly valný smysl, a jak ukázal třeba Top Gun: Maverick, poctivá nálož inovativní nostalgie se nesmí podceňovat.
Online nabídka audiovizuálního obsahu se neustále rozšiřuje a je čím dál těžší se v ní neztratit. Každý týden proto vypíchneme několik titulů hodných vaší pozornosti, které právě dorazily na některou ze streamovacích platforem dostupných v Česku. Zohledníme přitom mezinárodní giganty i lokální hráče, akční filmy i festivalovou produkci. Kromě článku nabízíme i videoverzi VOD tipů, kterou provází youtuber Medojed.
O pokračování filmu Já, legenda se mluví řadu let. Aby ne, původní snímek vydělal celosvětově 585 milionů dolarů. Celou dobu mu ale v cestě stojí jedna věc – smrt hlavního hrdiny.
Co máme na jídelníčku dál? Adama Drivera proti dinosaurům, nového Spider-Mana, doják pro pejskaře, plnohodnotný trailer na Velrybu s Brendanem Fraserem a kus Bollywoodu.