Už jsme si dávno zvykli, že i sebevětší franšíza se může dočkat restartu, obvykle s omlazeným a etničtějším obsazením. Na takové kousky se ale v našem speciálu nezaměříme. Dnes se podíváme na zoubek sériím, které udržují nastavený směr, klidně i stejného hrdinu (a herce), ale vždy se z nějakého důvodu ignorují události dříve vyřčené.
Články 9
Zůstat může jen jeden. Bude jím představitel Supermana či Zaklínače?
Naposledy jsme o tomhle projektu (s tímhle týmem) psali v roce 2018. A světě div se, ono pořád ještě platí, že by měl režisér Chad Stahelski natočit nového Highlandera.
Highlander je pojem. Nesmrtelní bojovníci, z nichž "zůstat může jen jeden", poprvé vstoupili do kin v roce 1986. Hit se z nich sice stal až na videu, o to větší mánii ale vyvolali. Fanoušky si získali po celém světě a vyjma filmových pokračování dnes máme i televizní seriály, knihy, komiksy a videohry. A protože má dnes narozeniny Christopher Lambert, který se filmovou sérii proslavil, podíváme se jí zpětně na zoubek.
Reboot Highlandera je zakletý projekt. Studio se film léta snaží dostat do produkce a zatím se nepovedlo dát dohromady vůbec nic. Ona ale i původní filmová série neměla na růžích ustláno (dvojka se pokusila vydat naprosto šíleným směrem, což dali fanoušci tvůrcům řádně vyžrat, a další díly byly jeden horší než druhý).
Remake Highlandera se připravuje dobré tři roky a pořád si nic neděje. Loni studio najalo trikaře Cedrica Nicolase-Troyana, aby novým Highlanderem debutoval jako režisér. A před měsícem potvrdilo, že to pořád platí.
Když v roce 2011 přišla zpráva, že se studio Summit Entertainment chystá předělat dnes již klasickou fantasy o nesmrtelném skotském horalovi Connorovi MacLeodovi, zavládly nemalé rozpaky. Jedním z důvodů bylo i to, že si studio na napsání scénáře najalo Melissu Rosenberg.
Reboot fantasy podívané z roku 1986 Highlander si možná našel hlavního protagonistu. Po několika sequelech a TV seriálech, které následovaly po prvním úspěšném dílu, se tvůrci rozhodli fenomén kompletně restartovat.
Jde to ten typ legendy, se kterou to šlo jenom z kopce. Po dnes již kultovní jedničce následovala dvojka, kterou milovníci fenoménu považují za parodii, trojka chaoticky ignorující dvojku, čtyřka ignorující rovnou dvojku i trojku a pětka, kterou už raději ignorovali naprosto všichni a šla rovnou na video.