Devadesátiletá legenda Richard Chamberlain je možná nejlepší představitel Jamese Bonda, jenž agenta 007 nikdy neztvárnil. Charismatický, pohledný a zběhlý v dramatických, dobových i dobrodružných úlohách, rodák z Los Angeles měl divadelní základ, hudební talent a tisíce ctitelek. Stopu zanechal především v televizi v adaptacích divadelních klasik a do 68 let před světem skrýval pravou sexuální orientaci, aby si nerozbil setrvačnou kariéru.
Články 12
Existují dva ročníky, do nichž datujeme zrod seriálového boomu, jenž vedl k fenoménu quality TV a obecně skokovému zvednutí produkčních hodnot a prestiže televizní tvorby. Dnes mu říkáme zlatá éra televize. Tím prvním je rok 1999, kdy na HBO odpremiérovala Rodina Sopránů (The Sopranos). Mafiánská sága se stala první vlaštovkou boje o televizní éter, který naplno vypuknul před dvaceti lety, roku 2004. V důsledku toho si letos připomínáme výročí hned několika nejzlomovějších televizních show všech dob. Zmiňme dnes čtyři z nich.
Ve dvaaosmdesáti letech zemřel po dlouhých zdravotních komplikacích hollywoodský herec Ryan O'Neal, jenž byl začátkem sedmdesátých let čelní osobností konkurující Robertu Redfordovi či Clintu Eastwoodovi. Za roli v romantické klasice Love Story (1970), která byla v době svého uvedení šestým nejvýdělečnějším filmem historie, obdržel svou jedinou oscarovou nominaci. Největší stopu zanechal v historickém klenotu Stanleyho Kubricka Barry Lyndon (1975), který Akademie neprávem opomněla na úkor Formanova Přeletu nad kukaččím hnízdem. O jeho úmrtí informoval na Instagramu hercův syn Patrick.
Přestože se před kamerou míhala celá devadesátá léta, do povědomí publika se zapsala až roku 1999 rolí v populární komedii Prci, prci, prcičky. Ztvárnila prototypní „milfku“, tedy sexy mámu jednoho z dospívajících hrdinů, za níž otáčeli hlavy všichni jeho spolužáci. O čtvrt století později třímá Jennifer Coolidge v rukou Emmy i Zlatý glóbus a patří k největším miláčkům popkultury.
Minulý týden oslavily narozeniny Teri Hatcher a Felicity Huffman, polovina ze čtveřice žen, které vtiskly mezi lety 2004 a 2012 tvář seriálu Zoufalé manželky. Od jeho konce letos uplynulo rovných deset let. To je příliš mnoho záminek k připomenutí tohoto zcela zásadního seriálu. Pustit si ho můžete například na Disney+.
Lori Loughlin svou kariéru zahájila ve 12 letech jako modelka. V mládí se objevovala v televizních reklamách a často i v celostátních magazínech, například v katalogu Sears a v týdenních letácích Bradlees. V roce 1979 se poprvé výrazněji prosadila v celostátní televizi, když hrála roztleskávačku se sádrou na noze v reklamě na Tab Colu.
Většinu pokojíčků v držení majitele mužského pohlaví s největší pravděpodobností zdobil plakát Pamely Anderson. Přízni se ale těšily i krásky jako Sarah Michelle Gellar, Tiffani Thiessen či Jennifer Aniston. Zkrátka ale nepřišly ani dospívající dívky, jelikož hezkých sexy fešáků byly seriály z 80. a 90. let plné. Zavzpomínáte si s námi na nejatraktivnější seriálové hrdiny?
Máte pocit, že tenhle film prostě nemůže existovat. Ale existuje. A my jsme ho viděli!
Narozeniny jsou důvodem k oslavě. A když se ty narozeniny týkají filmu nebo televizního seriálu a jsou pěkně kulaté, je to ten nejlepší způsob, jak dát dohromady původní herecké obsazení, které si může zavzpomínat na staré časy a zasmát se společným zážitkům.
Snad ve všech slavných seriálech došlo k výměně hereckého obsazení. Některé role se přeobsadí, jiných se zbaví tvůrci seriálů jinak, nejčastěji smrtí. A přesně o tom bude dnešní speciál. Když se herci v soukromí dopustí nějakého velkého přestupku, skandálu nebo jiných závažných situací, se kterými produkční společnosti nechtějí mít nic společného, většinou herec letí na hodinu. A je jedno, jak moc velká hvězda to je, viz. poslední případ s Kevinem Spaceym. Řešení je pak jednoduché, příslušná postava je vyškrtnuta a poslána do věčných lovišť.