Od 15. února do 26. května 2019 se v prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Holešovice Praha uskuteční výstava nejznámějšího animačního studia světa - Pixaru. Výstava s názvem "Pixar - 30 let animace" představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu. Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě.
Články 5
Tento čtvrtek má v českých kinech premiéru nový film kultovního studia Pixar, Mexikem inspirovaný animák Coco (2017). V USA ho již promítali a provází ho pověst jedinečné události. Studio Pixar má na kontě 24 Oscarů a kritici jej řadí mezi jedno z nejlepších v historii kinematografie. Pojďme si legendární lampičkou z ikonického loga posvítit na ty vůbec nejlepší Pixarovky.
Byl nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film loňského roku. Letos se představil v Cannes. A zvítězil na mezinárodním festivalu animovaných filmů v Třeboni. Jan Saska a jeho černá komedie o smrti se šťastným koncem Happy End (2015) sklízí další úspěch; dostala se mezi 10 nominovaných v oscarové kategorii nejlepších krátkých animovaných děl.
Mezinárodní festival animovaných filmů proběhne od 3. do 8. května v Třeboni a jeho hlavním tématem je fenomén migrace. O politickém a ekonomickém exilu, otázkách lidské identity, hledání kořenů nebo pomíjivosti geografických hranic přijedou debatovat slavní Češi, kteří se usídlili v zahraničí. Nebude chybět držitel Oscara Jan Pinkava nebo animátor Jakub Pistecký, který se podílí na vzniku filmových Marvelovek.
Glen Keane pracoval pro Walt Disney Studios přes 37 let a jeho rukama prošly postavičky k filmům jako Malá mořská víla, Aladin, Kráska a zvíře, Tarzan nebo Na vlásku. Když v roce 2012 Disney opustil, raději než aby odešel do důchodu, připojil se k projektu Google a Motoroly snažící se o propojení světa umění a technologií.