A začneme pěkně zostra. První role, která Chowa vynesla na výsluní a představila nám herce, se kterým je dobré počítat. Pod taktovkou debutujícího Johna Woo jsme dostali nenápadnou akční bombu, kde se nešetří krví ani olovem.
Další velmi podařený film, kde si Chow zahrál policistu v utajení, který musí proniknout mezi bandu lupičů plánující vyloupit klenotnictví. Je také dobré zmínit, že film mimo jiné inspiroval Quentina Tarantina k natočení Gaunerů (1992). Město v plamenech sice kvalit Gaunerů nedosahuje, ale i tak jde o napínavou kriminálku s vynikajícím Chowem.
Rok 1987 byl pro Chowa štěstěnou, kromě výše zmíněného Města v plamenech (nejde o pokračování, jen o shodu jmen) si zahrál též ve Vězení v plamenech. Nejen, že to byla opět trefa do černého, ale zároveň nám Chow ukázal, že je (v rámci možností) dobrý herec.
Dostáváme se k jedinému pokračování v tomto seznamu a rozhodně stejně nadupanému, jako byl první díl, ne-li lepšímu. Chow se zde objevuje jako Ken, který je dvojčetem Marka z prvního filmu. Umí chytit bouchačku a postřílet s ní padouchy. Přes absurdní nápad (sám Chow to přiznal a tato varianta se mu nelíbila) jde o nadupané filmové pokračovaní, které se vidí jen málokdy.
Chow se opět sešel s Johnem Woo. A výsledek? Naprostá bomba. Dech beroucí akční pasáže, které se pravidelně střídají, jen aby vyvrcholily jednou z nejkrvavějších přestřelek, jaké kdy filmografie zažila.
Tentýž rok se do kin podíval ještě jeden film, který sice nebyl tak chladnokrevný a ostrý, jako zmíněný Killer (1990), ale šlo o zábavnou akční podívanou, kde Chow dokázal, že je i celkem dobrý komik.
Zloději to měli/mají trochu složité. Na jedné straně tu máme Johna Woo a Chowa, ale na té druhé nevyvážený scénář a špatné ujasnění stylů. I tak jde ale díky skvělým přestřelkám a Chowovi o úderné akční béčko, které stojí za zhlédnutí.
Chow v tomto filmu hraje vyhazovače Chowa (ehm) a když je při jedné akci zrazen, vydává se všem dotyčným pomstít. Zápletka sice nic moc, ale vězte, že režisér Ringo Lam z ní ždíme, co se dá, a film má díky tomu nehorázně svižné tempo, špinavou atmosféru a nejtvrdšího Chowa v tomto seznamu.
A je to tady, ti nejlepší nakonec. Johna Woo i Chowa volal Hollywood, a tak se rozhodli, že se se svým hongkongským publikem náležitě rozloučí. A když rozlučka, tak ve velkém stylu. John Woo se vyzbrojil krom Chowem i Tony Leungem (Volavka) a chytrým scénářem Barryho Wonga (zemřel rok a půl před premiérou). Díky tomu vznikl jeden z nejlepších akčních filmů všech dob.
A jsme u konce. Oscary ověnčený Tygr a drak bylo něco nevídaného. Nádherně kombinované akční pasáže, které i po letech neztratily šmrnc, a epický příběh, jenž může na první pohled působit nenápadně, ale skrývá v sobě něco výjimečného a nevídaného.