Poštovní prapor

62%
Poštovní prapor
Poštovní prapor (The Six Triple Eight) je americký válečný film inspirovaný skutečnými událostmi. V průběhu světové války se měnily lidské priority a většina korespondence na frontu se na dlouhou dobu zastavila. Sklady praskaly ve švech nedoručenými zásilkami a morálka bojujících vojáků poklesla, protože neměli zprávy z domova od svých milovaných a neměli tušení, co se s nimi děje. Aby byl tento problém vyřešen, bylo naverbováno přes 800 afroamerických žen do ženských vojenských složek, které měly za úkol poštu opět zprovoznit a zásilky doručit. Nikdo jim nevěřil, ale ony byly odhodlané svůj úkol splnit!


Scénář:

Medvídek Milánek
Medvídek Milánek
874 bodů
9
Film se mi líbil. Hezky natočen, herecké výkony jsou fajn, příběh je plynulý, bez výstřednonstí. Co se týče rasizmu, ten byl, je a bohužel bude, takže tyto filmy mají své opodstatnění a význam.
ElHroch
ElHroch
10 bodů
3
Kdyby do toho zase necpali násilím to co tam nepatří a je to díky tomu historicky nepřesný, tak bych dal aspoň 7. Takhle dávám 3 a máchuť dát za 2.
  • Ukázka toho co se dělo za frontou.
  • WOKE

Dodatečné informace

Původní název:
The Six Triple Eight (více)
  • USA Poštovní prapor
  • USA The Six Triple Eight
  • USA Seis Triple Ocho
  • USA Tiểu Đoàn 6888
  • USA Батальйон 6888
Premiéra v ČR:
20. 12. 2024
Distributor:
Netflix
Země původu:
USA
Čeština:
Poštovní prapor je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Poštovní prapor: Skutečné události

Film Poštovní prapor líčí události, které se odehrály v rámci druhé světové války v jednotce s názvem 6888. prapor ústředního poštovního ředitelství. Ta byla zformována během druhé světové války jako součást Women's Army Auxiliary Corps (WAC), útvaru vytvořeného v roce 1942, který umožňoval ženám, aby sloužily na pozicích, které nebyly přímou součástí boje. Snímek slouží jako poměrně věrné vyobrazení těchto událostí, zachycuje klíčový úkol praporu, kterým bylo třídění a doručování ohromného množství nevyřízené pošty vojákům v Evropě, ukazuje i všechny problémy, kterým ženy v jednotce čelily – od rasismu a sexismu až po drsné pracovní podmínky, a dokonce v závěrečných scénách i přiznává, že se ženám dostalo uznání za jejich přínos až o několik desetiletí později. Jediná část, kterou se film odlišuje od skutečnosti, jsou konkrétní osobní boje postav, které nejsou ničím podloženy, některé z nich jsou úplně smyšlené nebo přinejmenším hodně vyhrocené, aby filmu dodaly dramatičtější nádech.

Poštovní prapor: Datum uvedení

Film Poštovní prapor bude uveden do vybraných kin 20. prosince 2024. Od stejného data bude k dispozici také na streamovací platformě Netflix. Tato strategie dvojího uvedení umožňuje filmu oslovit široké publikum a nabídnout tento silný příběh jak zapáleným vymetačům kin, tak předplatitelům Netflixu, kteří preferují sledování filmů z pohodlí domova. Natáčení filmu odstartovalo 17. ledna 2023 a pracovalo se na několika lokacích napříč USA i Evropou včetně třeba Bradfordu či Cedartownu.

Poštovní prapor: 6888. prapor (The Six Triple Eight)

6888. prapor Centrálního poštovního ředitelství, který je sředobodem filmu Poštovní prapor, byl složen čistě z černošských žen sloužících v ženském armádním sboru (WAC) během druhé světové války. Byly průkopnicemi v mnoha ohledech. Byly první čistě černošskou a čistě ženskou jednotkou vyslanou do zámoří. Jejich úkolem bylo třídit a doručovat opožděnou poštu vojákům v Evropě, což bylo velmi důležité pro posílení morálky ve vojsku. Přestože čelily rasismu i sexismu, svou práci v extrémních podmínkách úspěšně zvládly v rekordním čase.

Poštovní prapor: Příběh

Film Poštovní prapor vypráví skutečný příběh 6888. praporu Centrálního poštovního ředitelství za druhé světové války - prvního a jediného čistě černošského ženského praporu, který byl nasazen v zámoří. Jednotka vedená majorkou Charity Adams (Kerry Washington) je pověřena nelehkým úkolem. Má si poradit s obrovským množstvím nedoručené pošty, která se v Evropě během války nahromadila a ohrožovala morálku vojáků na frontě i jejich rodin doma. Po příjezdu do Evropy se potýkají s předsudky místních obyvatel i vlastních velitelů, ale navzdory všem výzvám se ženy vzepřou očekáváním a v mrazu a mizerném osvětlení neúnavně pracují, aby za pouhé tři měsíce zvládly to, co by normálně zabralo nejméně dvojnásobek času. Jejich mise je zavede z anglického Birminghamu do francouzského Rouenu, kde pokračují ve své práci, zatímco se snaží vypořádat s odloučením od svých rodin a ztráty mnohých blízkých. Po splnění své mise se ale navzdory svému úspěchu 6888. prapor vrací domů bez veřejného uznání a v roce 1946 je rozpuštěn. O desítky let později se příběh uzavírá, když je jendotka konečně uctěna v arlingtonském národním památníku.
Podívejte se i na další filmy z žebříčků Nejlepších dramatických filmůNejlepších válečných filmů či Nejlepších historických filmů, kde se Poštovní prapor snad také objeví.


  • Film Poštovní prapor je založen na skutečných událostech a vypráví příběh jednotky afroamerických vojaček americké armády během druhé světové války, které byly vyslány do Evropy na zdánlivě beznadějnou misi.
  • Ve skutečnosti ženy z 6888. praporu dokázaly zpracovat přes 17 milionů zásilek za pouhé tři měsíce, což mělo zásadní dopad na morálku vojáků.
  • V roce 2019 bylo 6888. centrálnímu poštovnímu praporu uděleno Kongresovou zlatou medailí za jejich služby během války, což přispělo k popularizaci jejich příběhu.