Na úplném počátku byla zábavná dobrodružná atrakce v Disneylandu. Asi nikdo nečekal, že když přišel producent Jerry Bruckheimer s nápadem tento námět zfilmovat, dá vzniknou jedné z nejúspěšnějších filmových sérií na světě. Piráti z Karibiku slavili úspěch po celém světě a my si je teď připomeneme.
Články 24
Bývaly časy, kdy Gore Verbinski kormidloval největší sérii Hollywoodu. Piráti z Karibiku pod jeho vedením plnili multiplexy a oslňovali ani ne příběhem, jako spíš režisérovým nezatajovaným příklonem k vizuálním skečům němých grotesek. Talentovaný tvůrce, jenž brzy oslaví šedesáté narozeniny, dává podle webu Deadline dohromady svůj první celovečerní projekt od mrazivého Léku na život (A Cure for Wellness), jímž roku 2016 procvičil své hororové dovednosti poprvé od oslavovaného remaku Kruh (The Ring). V jeho sci-fi novince Good Luck, Have Fun, Don't Die si zahrají Sam Rockwell (Tři billboardy kousek za Ebbingem), Michael Peña (Marťan), Zazie Beetz (Joker) nebo Juno Temple (Ted Lasso).
Takzvaný Easter Egg je nedílnou součástí především zámořské popkultury a představuje určitou vizuální či zvukovou položku ukrytou ve filmu, televizní show nebo videohře, která většinou odkazuje k jinému mediálnímu produktu. Filmy jsou takovými odkazy napěchovány k prasknutí a my se dnes na některé z nich podíváme - v televizi totiž večer běží John Wick, který si takové pokývnutí směrem do filmové minulosti rovněž neodpustil.
V letošním prosinci Netflix nabízí mimo jiné dvě novinky špičkových hollywoodských filmařů, nový dokument o sériovém vrahovi, kultovní animáky či jeden z nejslavnějších westernů všech dob.
V animovaných filmech toho dospělý divák mnohdy najde víc než dětské publikum, kterému je tato tvorba prvotně určena. A je to poměrně logické, protože filmy pro děti natáčí a vymýšlejí dospělí. A je to dobře, koneckonců do kina s nimi chodíme i my, takže se máme čím bavit.
Dnes večer si v televizi můžete pustit snímek Fantastická zvířata a kde je najít, který volně navázal na filmový svět tolik populárního Harryho Pottera. Jak snímek oceněný Oscarem viděla kritika v době jeho tuzemského uvedení? Otevíráme recenzi. PŮVODNÍ TEXT Z ROKU 2016: New York, někdy okolo roku 1920. Z Evropy přijíždí mladý a trochu neurotický Mlok Scamander (Eddie Redmayne) s kouzelným bezedným kufrem, ve kterém má hromadu nadpřirozených potvor. Jeho cílem je v USA (na venkově) vypustit největší z nich. Problém ale nastane, když si omylem vymění kufr s žertovným obtloustlým dělníkem/pekařem Jacobem Kowalskim (Dan Fogler), a způsobí, že se pišišvoři rozutečou po městě.
Rovnou si upřímně řekněme, že kritici se s diváky v tomto případě příliš neshodli. Je tu ovšem jedno velké ALE. Myslím si, že všechny animované filmy by se vám líbily. A možná ani v jednom případě byste nekroutili hlavou, že kritik je úplně mimo, že se jedná o artovku, na kterou se nedá dívat. Naopak. Animace sjednocuje.
Na scénu se vrací režisér Kruhu (2002) a Pirátů z Karibiku. Martin Scorsese konečně natočil téma svého srdce. A Danny Boyle se vrátil k (anti)hrdinům Trainspottingu (1996). Urodila se velmi zajímavá pětice premiérových filmů. Pojďme si je představit.
Ano, titulek je trochu zavádějící, ale dá se říci, že perfektně vystihuje situaci. Produkce The Lone Ranger, nového a velmi očekávaného filmu režiséra Gorea Verbinskiho, je v plném proudu a zrovna teď nastala jedna velká změna.
84.Oscar je za námi. Ceny jsou rozdány, někdo byl spokojený, jiný zklamaný. Podle očekávaní si nejvíce sošek odnesli Hugo a The Artist.