Festivaly a ceny 4. 10. 2019
Natočit film za 48 hodin? Jde to, ale nevyspíte se"Dostáváme hodně dotazů, zda se bude kvůli koronavirovým opatřením vlády 48 Hour Film Project Praha letos konat...Určitě bude! Je to desátý ročník a my uděláme vše pro to, aby si soutěž všichni účastníci užili naplno! Máme v záloze několik řešení, které nám pomohou vše zvládnout, ať už se stane cokoliv. A o co by nás případně ochudila vládní opatření letos, o to víc obohatíme další ročník!", vyjádřil se k události producent David Schöbl a dodal detaily ohledně případných alternativních variant jubilejní pražské Čtyřicet osmičky.
" Připravovat 3 verze průběhu najednou je vyčerpávající, ale máme opravdu výhodu, že si mezi ostatními producenty sdílíme zkušenosti a i vedení se snaží logicky aklimatizovat na globálně těžce proměnlivé podmínky. Většina nás městských producentů jsou srdcaři s tuhým kořínkem a přestože letošní rok je celkově náročnější, většina lidí dělá maximum pro to, aby se přehlídka v nějaké formě konala všude. Paralelně s Prahou pořádáme Čtyřicet osmičku v Zambii, kde bude vše konáno bezvýhradně online."
"48 HFP je synonymem pro obrovskou dávku skvělých filmů, představivosti a výdrže a o to nesmíme nikoho připravit. Chybět nebude ani početná exkluzivní porota, která dá našim soutěžícím kvalitní zpětnou vazbu," dodala koproducentka festivalu Radka Poláková Beránková.
Do letošního ročníku pražské 48 Hour Film Project se přihlásilo již přes třicet týmů a je možné se registrovat do 23. října. Do 13. října se navíc můžete registrovat za zvýhodněnou cenu. Vice informací o celém projektu se dočtete zde.
Slavnostní premiéry filmů, které v rámci soutěžního víkendu vzniknou, a vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií proběhnou v pátek 13. listopadu. Pokud pro to nebude přiznivá situace, přesune se pochopitelně slavnostní vyhlášení do online prostoru.
48 Hour Film Project je největší časově omezená filmová soutěž na světě. Pořádá se již od roku 2001 a každoročně se koná ve více než 130 městech světa. Po obdržení zadání obsahujícího postavu, větu, rekvizitu a dva žánry, které se musí ve filmu objevit, mají soutěžní týmy pouhých 48 hodin na to, aby natočily co nejlepší film. Vítěz reprezentuje své město a stát na světovém grandfinále festivalu 48 Hour Film Project - Filmapalooza, který se střídavě odehrává v Americe nebo vybraných evropských městech. Nejlepších 12 snímků z celého světa pak putuje na oficiální promítání, na jednu z největších filmových událostí vůbec a to přímo do francouzského Cannes do části Short Film Corner.
Festivaly a ceny 8. 3. 2020
Čeští filmaři slaví obrovský mezinárodní úspěch. Ovládli soutěž 48 Hour Film ProjectZa loňský rok slavily týmy z pražské části velké úspěchy, na hlavním festivalu 48 HFP - Filmapalooza 2020 posbíraly ta nejvyšší ocenění. Zatímco tým Electric Dinosaur se snímkem Heretic vyhrál soutěžní kategorii Global Film Challenge, tým Popojedem s filmem Good Catch celkově ovládl hlavní soutěž a stal se nejlepším filmem pro rok 2019.
V letošním roce už má Česká republika své želízko v ohni v podobě filmu Julie, se kterým vyhrál tým Miri Fajta. Ten se účastnil červnového brněnského klání Čtyřicet osmičky, které se i přes veškeré překážky podařilo uspořádat.