V lednu 1943 se v Maroku konalo setkání nejvyšších představitelů Spojenců. Na takzvané Casablanské konferenci se sešli Franklin D. Roosevelt a Winston Churchill. Výsledky této schůze si můžeme, pokud si je nepamatujeme ze střední školy, připomenout kdekoliv na internetu. Na české Wikipedii se například dozvíme, že „…důležitým závěrem byla také dohoda o odložení invaze do Francie na podzim roku 1943 a rozhodnutí o invazi na Sicílii v létě 1943…“
Divadelní a audiovizuální tvůrkyně působící v žižkovské Venuši ve Švehlovce. Pracuje jako social media manažerka a redaktorka na různých platformách. Milovnice podcastů a rozhlasové tvorby.
Články autora
- Téma 2. 9. 2021Dvojití agenti, oblékání mrtvol a podfuk na Hitlera: Co vám učitelé dějepisu tají? Poslouchejte podcast World's Greatest Con, než to smažou!
- Téma 25. 8. 2021Proč si podcast plný sprosťáren stahují 2 miliony posluchačů? RedHanded nabízí mnohem více než jen „fuckování“
Dvě kamarádky se zálibou v kriminálních příbězích se nechaly vyhecovat a zkusily doma natočit podcast o zločinech. V honbě za nejlepším zvukem se vydaly do komory pod schody, kde se za nimi zacvakl zámek. Tam zůstaly přidušené a zamčené čtyři hodiny, dokud je nezachránil návrat spolubydlící. A zvuk v komoře stejně za nic nestál, takže to později zkusily pod peřinou.
- Téma 17. 8. 2021Zkrocená hora olova a pití kyanidu kdesi v Alabamě: Podcast S-town je i po letech nepřekonaný zážitek plný tajemství a bolesti
Tímto článkem zahajujeme pravidelnou týdenní rubriku věnovanou výjimečným zahraničním (ale i některým českým) podcastům. Podcasty se staly novým formátem „zvukového filmu“, jehož účinky mohou být stejně silné jako u hraných celovečerních nebo dokumentárních snímků, u nichž se soustředíme primárně na obraz. Začínáme touto retro vzpomínkou na dílo, které změnilo dějiny podcastů.