

Již během studia začal hrát Jiří Langmajer ve filmu a v televizi. Pozorní diváci ho mohli například spatřit v televizní pohádce Šípková Růženka (1983), ve filmu Kluk za dvě pětky (1983) nebo seriálu Vlak dětství a naděje (1984). Větší hereckou příležitost dostal Jiří Langmajer v seriálu Karla Smyczka Třetí patro (1985), který ho poté obsadil i do komedie Krajina s nábytkem (1986) a dramatu Proč? (1987).
Jiří Langmajer filmy a pořady
Po absolutoriu konzervatoře byl Jiří Langmajer členem několika divadelních souborů, až nakonec v roce 1992 se jeho domovskou scénou stalo Divadlo pod Palmovkou, kde působil až do roku 2005, vyjma dvou let od roku 1998 do roku 2000, kdy vystupoval na jevišti Divadla na Vinohradech.
Od roku 2005 je Jiří Langmajer na volné noze a od roku 2018 hostuje nejčastěji v Divadle Ungelt. V roce 1999 se stal držitelem Ceny Thálie pro umělce do 33 let a v roce 2003 byl navržen na Cenu Alfréda Radoka v kategorii herec roku.
Jiří Langmajer Copak je to za vojáka?
Jiří Langmajer je jedním z nejobsazovanějších televizních a filmových herců. První významnější rolí, která ho dostala do širokého povědomí publika, je svobodník Kouba z komedie Copak je to za vojáka? z roku 1987. Poté Jiří Langmajer účinkoval v komedii Kamarád do deště (1988), dramatu Tichá bolest (1990), záznamu divadelního představení Dívčí válka (1991), komedii Díky za každé nové ráno (1994) a seriálu Bylo nás pět (1994).
Vynechat ale nemůžeme ani televizní dramat Zámek v Čechách (1993), seriál Zdivočelá země (1997), komedii Návrat idiota (1999), seriál Případy detektivní kanceláře Ostrozrak (2000) a pohádku Král sokolů (2000).
V komedii Snowboarďáci (2004) ztvárnil Jiří Langmajer majitele horské chaty a bratrance jednoho z hlavních hrdinů, v thrilleru Pravidla lži (2006) byl členem terapeutické komunity a v kriminálním seriálu Labyrint (2015) řešil jako major Remeš různé druhy vražd.
Jiří Langmajer Lajna
Jednou z nejslavnějších rolí Jiřího Langmajera je, vedle zmíněného svobodníka Kouby, i svérázný hokejový trenér Luboš Hrouzek. Toho Jiří Langmajer ztvárnil v komediálním seriálu Lajna (2017). Jednu z titulních rolí ale získal Jiří Langmajer i v rodinné komedii Špunti na vodě (2017), televizním dramatu Dukla 61 (2018), seriálech Zločiny Velké Prahy (2021), Špunti na cestě (2021), Ochránce (2021), Národní házená (2022) a komedii na pokračování Po čem muži touží (2018) a Po čem muži touží 2 (2022).
Nejúspěšnějšími snímky kariéry Jiřího Langmajera jsou Návrat idiota a Pravidla lži, za které obdržel nominace na České lvy.
Jiří Langmajer dabing
Činný je Jiří Langmajer i v oblasti rozhlasových her a dabingu. Jeho hlasem promlouvá a zpívá například animovaný Aladin, Thomas z Pocahontas, Sitka z Medvědích bratrů, Simba z Lvího krále nebo Greg Germann alias Richard Fish z komediálního seriálu Ally McBealová a Colin Ferguson v roli šerifa Jacka Cartera ze série Heuréka - město divů.
Jiří Langmajer manželka a děti
Jiří Langmajer byl dvakrát ženatý. Z prvního manželství s profesorkou matematiky Kamilou Langmajerovou vzešly dvě dcery Julie Langmajerová a Tereza Langmajerová. Druhou manželkou Jiřího Langmajera se v roce 2019 stala moderátorka Adéla Gondíková.
V roce 2021 si Jiří Langmajer a Adéla Gondíková pořídili fenku zlatého retrívra jménem Maybe, kterou Jiří Langjamer velmi často vystavuje i na svém Instagramu.
Díky starší dceři Tereze je Jiří Langmajer i hrdým dědečkem vnuka Timoteje, se kterým si užívá každou společnou chvíli a rozmazluje.
Nejnovější články
- 12. 3. 2025Ještě vtipnější než Vyšehrad? Hvězdné Kouzlo derby se představuje v novém traileru
- 11. 3. 2025Top kina ČR: Hvězdné Moře na dvoře vyhrálo, ale kina nezachránilo. Sci-fi Mickey 17 nezaujalo
- 6. 3. 2025Moře na dvoře a film bez dobrého scénáře. Vetchý a Langmajer se snaží zachránit nepříjemný kýč
- 6. 3. 2025Kinovýhled: Do kin míří očekávané sci-fi Mickey 17, slepý Langmajer i „Teplouš" Daniela Craiga
- 24. 1. 2025VOD tipy: Český Poklad s Langmajerem, druhý Noční agent i výborná Amerikánka
- 20. 1. 2025Houslař Vetchý a slepec Langmajer. Tvůrce komediálního megahitu představuje dojímavou novinku
- 14. 1. 2025Top kina ČR: Třetí Ježek Sonic si drží náskok. Nosferatu i Langmajer překvapují
Jiří Langmajer: Nejlepší filmy a seriály
Jiří Langmajer: Filmy a pořady 218
Videa 20
Jiří Langmajer: Fotogalerie 147
Dodatečné informace
Plzeň
Další články
- 8. 1. 2025Voyo tipy na leden: Nová Studna, Amerikánka a Poklad s Langmajerem
Česká platforma Voyo se rozhodla do nového roku vtrhnout opravdu ve velkém stylu. Pro diváky si připravila očekávanou seriálovou novinku i streamovací premiéru dvou domácích snímků. Na své si ale přijdou také milovníci nostalgie.
- 8. 1. 2025Dcera národa sází na moderní kabátek a tragickou hrdinku. Občas ale bojuje sama se sebou
- 7. 1. 2025Top kina ČR: Třetí Ježek Sonic všem uniká. Hororový Nosferatu zapůsobil
- 28. 12. 2024V dobrém i zlém jde proti diváckému očekávání. Hvězdně obsazené povídání o sexu ale tápe
- 26. 12. 2024Kinovýhled: Děti dostanou nového Ježka Sonica, dospělí Sex
- 22. 12. 2024Nejlepší a nejvýdělečnější české filmy roku. Na kvalitu se nechodí, Vlny jsou obří výjimkou
Rok 2024 byl plný premiér českých počinů, které nabídly relativně pestrou směs žánrů i formálních experimentů. Ukázalo se, že stále fungují nejen osvědčené vzorce komedií a osobních dramat, ale také neotřelé formy vyprávění.
- 10. 11. 2024Chyby ze Snowboarďáků, které jste přehlédli: Sauna, chůvička i sáňky
- 5. 11. 2024Top kina ČR: Třetí Venom stále dominuje a čeká se na silné novinky. Poklad rychle ztrácí diváky
- 31. 10. 2024Langmajer, Hřebíčková, Hofmann a Pauhofová se hádají o sexu. Blíží se komediální hit roku?
- 24. 10. 2024Poklad se spoléhá na potápění Langmajera a Khek Kubařové. Selhává jako zábava i dobrodružství
- 24. 10. 2024Kinovýhled: Venom vás zve k poslednímu tanci, Langmajer k hledání pokladu
Máme tu předposlední říjnový čtvrtek, s nímž do českých kin vstupuje šest filmových premiér. Těšit se můžete na komiksovku, kterých je letos pomálu, rakouskou satiru z produkce Ulricha Seidla nebo dobrodružnou komedii Rudolfa Havlíka. Výběr je pestrý, pojďme si každý z těchto filmů představit…
- 7. 10. 2024TV tipy: StarDance, Národní házená i nesmrtelný Robin Hood
- 4. 10. 2024Voyo podruhé posílá svůj originál do televize. Na Nově bude sportovat Suchánkův tým povalečů
- 30. 9. 2024TV sledovanost: Zrádci ztrácí diváky ve velkém, české Hell's Kitchen pomalu vyhasíná
- 16. 9. 2024TV sledovanost: Docent se rozloučil na vrcholu, Novu zachraňuje Kriminálka Anděl
- 2. 9. 2024TV sledovanost: Nový Docent dominuje, Prima si připisuje obří propadák s Pergnerovou
Letní prázdniny skončily a tím definitivně začala podzimní televizní sezóna, ve které se stanice vrací do svého typického režimu a připravily si pro nás řadu nových seriálu a pořadů. Vrací se proto i naše tradiční rubrika, v níž si budeme probírat, z jakých titulů rostou hity a jaké se naopak minuly diváckému zájmu. A že nám minulý týden v tomto ohledu přichystal řadu ratingových překvapení.
- 31. 8. 2024Čeští Bridgertonovi? Dcera národa láká v traileru na modernější verzi našich dějin
- 10. 7. 2024Jiří Langmajer v tropickém ráji tentokrát nesouloží. Hledá bájný poklad a vztah k dceři
- 24. 3. 2024Primácký seriál Vytoč mého agenta vykradl cizí koncept teatrálně, ale naštěstí i zábavně
- 9. 2. 2024Franta mimozemšťan moc chlastá. Bláznivá česká novinka ale překvapivě obstojí
- 14. 12. 2023Dva skvělí filmaři točí moderní minisérii o dceři Havlíčka Borovského. Bude to komedie?
V posledních hodinách se krátce po sobě objevily hned dvě zprávy týkající se streamovací služby CANAL+. Nejenže v rámci této platformy bude možné sledovat tituly dosud vyhrazené pro Apple TV+, ale dokonce je v přípravě i ryze český seriál.
- 21. 11. 2023Houňovická setkání třetího druhu. Komedie Franta mimozemšťan bude nejblbější český hit roku
- 28. 8. 2023Kriminálka Anděl se vrací po devíti letech. Místo Stropnického potírá zločin Langmajer
- 26. 8. 2023Kriminální podzim v českých televizích. Milovníci detektivek budou mít z čeho vybírat
- 20. 8. 2023Co všechno je špatně na Kazmově filmu? Nesmysly v ději i podezřelost soutěže
- 31. 7. 2023Ve filmu Ostrov jsou Jiří Langmajer a Jana Plodková trosečníky v rozvodovém řízení
Měla to být poklidná dovolená v exotickém resortu, ale dopadlo to tak, jak dopadá většina podobných výletů, kdy si nějaký pár vyrazí k moři. Došlo na hádku. A během ní z Richarda (Jiří Langmajer) vypadlo, že už vlastně s Alicí (Jana Plodková) nechce dál žít. Romantická komedie Ostrov právě slaví úspěchy na Netflixu.
- 4. 7. 2023KVIFF: Kazma předvedl další prank, ve Varech si vystřelil z novinářů i slavných herců
- 22. 5. 2023Top kina ČR: Rychlá a zběsilá kola versus komiksové loučení. Který film měl navrch?
- 19. 4. 2023Komedie Franta mimozemšťan láká na Jakuba Prachaře jako ufona, režíruje romantický hitmaker
- 15. 4. 2023Minuta věčnosti mámí krásami islandské přírody a motá hlavu pokusem o psychologický thriller
- 2. 4. 2023Volha, voe. Kryštof Hádek v nové minisérii proplouvá dusnou érou normalizace
Česká televize dnes večer odvysílala první část pětidílné ambiciózní minisérie Volha, která se věnuje tuzemskému životu během normalizace v 70. a 80. letech. Retro dramatem provází postava Standy Pekárka (Kryštof Hádek), šoféra jezdícího pro Československou televizi, který jde takzvaně štěstíčku naproti a nenechá si ujít žádnou příležitost přilepšit sobě a své rodině.
- 13. 3. 2023Top kina ČR: Kocour v botách nepřestává ani tři měsíce od premiéry udivovat a táhnout
- 12. 3. 2023Kolečkův Zbožňovaný lavíruje mezi bláznivou komedií a vztahovým dramatem
- 6. 3. 2023Top kina ČR: Neškodný Ant-Man vyklízí pozici. Film s Janou Plodkovou a Jiřím Langmajerem chytá druhou mízu
- 4. 3. 2023Průměrné filmy zachraňují návštěvnost v kinech. Muž jménem Otto a Vstupenka do ráje ukazují budoucnost
- 27. 2. 2023Top kina ČR: Děti Nagana si odvážně vyšláply na Ant-Mana a vůbec to nedopadlo špatně
Propad zájmu provázel o uplynulém víkendu zavedené tituly. Z novinek se na pomyslné stříbro vyšvihl nostalgický rodinný film Děti Nagana, který vstoupil do kin 25 let od památného vítězství tuzemských hokejových olympioniků. Z premiérových titulů se naopak nedařilo ambiciózní Velrybě nebo ujeté komedii Medvěd na koksu.
- 17. 2. 2023Týdenní VOD tipy: Top Gun: Maverick konečně online, Nová česká intimita a jeden z nejhorších tuzemských filmů tisíciletí
- 13. 2. 2023Top kina ČR: Druhý Avatar přepsal tabulku porevolučních tržeb. Z trůnu sesadil Bohemian Rhapsody
- 8. 2. 2023Do streamovací války vstupuje Prima. Jejich služba slibuje ověřené hity, exkluzivní obsah a možnost sledování zdarma
- 6. 2. 2023Top kina ČR: Avatar 2 láme poslední rekordy. Na vrcholu ho vystřídali ztroskotalí Langmajer s Plodkovou
- 18. 11. 2022Trailerová nálož týdne: Jiří Langmajer trosečníkem na ostrově, Channing Tatum naposledy jako striptér a Downey jr. představující otce
K tomu jeden tip na vánoční komedii, láskyplný dopis kinosálům a fanouškovské nadšení.
- 13. 11. 2022Nahota, intimita, perverze. 12 českých erotických filmů, které stojí za pozornost, ač ne vždy poskytují kvalitní divácký zážitek
- 7. 11. 2022Ruce v záruce, Vejdělek v paruce. Česká televize skončila se zoufalými nedělními veršovánkami