Datový analytik Stephen Follows na svém blogu dlouhodobě kouzlí s dostupnými informacemi ohledně filmového průmyslu, z čehož lze vysledovat různé trendy současné kinematografie. Před třemi lety se zaměřil na téma, které už dlouho leckteré filmové fandy pálí – proč dnes vzniká takové množství remaků? A opravdu jich je více než dřív?
Články 69
Britské ikony Toma Hardyho a Pierce Brosnana bychom rádi viděli častěji v kinech, ale pokud budou nadále přijímat atraktivní televizní zakázky jako v případě nadcházející série The Associate od tvůrce Guye Ritchieho, svět bude v pořádku. V původně zamýšleném spin-offu letitého seriálu Ray Donovan, v němž Liev Schreiber zametal hříchy losangeleské zločinecké smetánky, si vedle nich zahraje také legendární herečka Helen Mirren.
První Úsměv (Smile) měl jít původně na streamovací služby, studio Paramount ovšem u lákavé premisy o děsivých sebevraždách vsadilo na zatraceně stylový marketing a vyhrálo pomyslný jackpot. Horor se stal virální senzací, díky čemuž utržil v kinech při rozpočtu 17 milionů dolarů hezkých 217 milionů. A jak známé hollywoodské pořekadlo praví, když vám nějaký horor zatraceně uspěje, musí do dvou let následovat dvojka. A tohoto pravidla se řídí i Úsměv.
Bývaly doby, kdy šestašedesátiletý Tim Burton třímal žezlo nejžádanějšího hollywoodského filmaře. Původem nadaný animátor a stvořitel frankensteinovského pejska Frankenweenieho stál u zrodu komiksového Batmana, představil Střihorukého Edwarda, Ospalou díru či zbožňovanou Mrtvou nevěstu a hravě kombinoval dětské elementy s gotickou temnotou. Alenkou v říši divů přičichl k miliardovým tržbám a studio s podobiznou Mickeyho Mouse jej v závěru minulé dekády najalo na předělávku klasického animáku Dumbo, která s vysokým rozpočtem 170 milionů dolarů pohořela. Projekt, na který nevzpomíná v dobrém ani herec Michael Keaton, režisérovi nadcházející fantasy Beetlejuice Beetlejuice málem z profesního hlediska zlomil vaz.
Herecky se zejména na Netflixu dávno etablovala, na filmové projekty už dohlíží i z pozice producentky a nově si Millie Bobby Brown vyzkouší, jaké je to produkovat a také hrát ve filmu podle vlastní knižní předlohy. Spřízněný Netflix, který vystavěl své renomé a moc mimo jiné na hereččině seriálu Stranger Things, adaptuje její debutový román Nineteen Steps z období druhé světové války. Konkrétně se jej chopí čtyřnásobný oscarový uchazeč Anthony McCarten, jenž napíše scénář stejně jako v případě oceňovaných hitů Teorie všeho, Nejtemnější hodina či Bohemian Rhapsody.
Společnosti Disney vůbec nevychází poslední filmové a seriálové projekty, které ve velkém prodělávají a sbírají až nenávistné ohlasy. A to se ještě chystá hraná verze Sněhurky, které zadělávají na problémy třeba smělá prohlášení její představitelky Rachel Zegler o zastaralosti předlohy. Řešením má být nicméně další hraný remake, tentokrát populárního animáku Na vlásku z roku 2010. V hlavní roli princezny Lociky by si mnozí přáli vidět Florence Pugh, Disney pak dle nových informací na režisérský post lanaří slavného Baze Luhrmanna.
Rachel Zegler je dvaadvacetiletá začínající americká herečka, která jistě doufá, že se v Hollywoodu stane dalším velkým jménem. A má k tomu nakročeno. Po roli ve Spielbergově West Side Story a s chystaným listopadovým prequelem Hunger Games skočila rovnou po hlavě do velkoprodukcí. Tou největší šancí zazářit je však určitě chystaná hraná Disneyho Sněhurka, kde ztvární titulní princeznu. Přestože však do premiéry zbývá ještě tři čtvrtě roku, Rachel začala svými výroky už teď lézt krkem. Navíc nejen internetovým rasistům, kteří mají problém s latinskoamerickou herečkou v grimmovském příběhu.
Spider-Man: Napříč paralelními světy navazující na pět let starého působivého předchůdce při svém premiérovém uvedení přitáhl největší pozornost publika. Do pomyslné top 5 se dostaly pouze snímky navazující na své předchůdce, přičemž táhnou především komiksy, videoherní adaptace nebo desátý film série Rychle a zběsile.
Studio Disney, které si v minulém století vybudovalo základy na animované tvorbě, pokračuje v obchodním trendu zaměřeném na předělávky klasických animáků do hrané podoby. Nejočekávanějším letošním titulem je Malá mořská víla, která se do kin podívá už v květnu. První plnohodnotná upoutávka se odvysílala během oscarového ceremoniálu, což svědčí o ambicích hojně diskutovaného a kontroverzního projektu.
Příští rok mu bude sto let, přesto patří k filmům, které se na plátně nikdy nepřestanou vyjímat. Orientální dobrodružnou fantasy Zloděj z Bagdádu uvede tento týden do tuzemských kin Film Europe. Volná adaptace Pohádek tisíce a jedné noci o zakázané lásce mezi prostým zlodějem a urozenou princeznou představuje možná nejepičtější němý film Hollywoodu, který charakterizuje zejména osobnost hlavní hvězdy, producenta a pionýra akčního žánru Douglase Fairbankse.