Úspěšná pavoučí rodinka, která svými humornými seriálovými příběhy již několik let baví na slovenských a českých televizních kanálech, se nově namísto obrazovky prolézá po filmovém plátně, které cílí na nejmenší divačky a diváky, pro něž může být návštěva kina třeba tou vůbec první. Rodinný animovaný film Websterovi ve filmu představuje ukázkovou práci s vedením dětské pozornosti.
Články 18
Tento týden se do kin po dlouhých odkladech dostává nejdražší český film všech dob – Jan Žižka od režiséra a producenta Petra Jákla. Film byl z velké části financovaný Američany, má mezinárodní obsazení a je původně natočený v angličtině. (V kinech poběží i dabovaná verze.) Poslední informace říkají, že Jan Žižka vyšel na 450 milionů korun. Jaké jsou ostatní dosud nejdražší české filmy?
Rodinné animované filmy to v kinech mívají těžké. Poslední roky, hlavně ty covidové, to platí i o snímcích slovutných studií Disney, Pixar či Universal. Tento čtvrtek to u nás zkusí celovečerní debut slovenského režiséra Petera Budinského, který přináší dobrodružný příběh desetiletého chlapce ve fantaskním Tvojzemí. Neobejde se bez vážných témat jako neutěšený život na nuzném sídlišti bez přítomnosti otce, klimatická krize, nadvláda strojů či populistů, kteří to s námi údajně myslí dobře.
Symbolicky na Mezinárodní den dětí se dnes završí 62. ročník Zlín Film Festivalu, nejstarší a největší přehlídky svého druhu na světě. Po dvou covidových ročnících návštěvníci konečně zaplnili v plné míře (a bez roušek) kina, parky, náměstí a ulice průmyslového města, kde je dodnes patrná stopa podnikatele Tomáše Bati. Festivalový Zlín jsem navštívil o posledním květnovém víkendu a čtenářům Kinoboxu přináším reportáž.
Letošní televizní nabídka vánočních filmů, pohádek a romantických komedií je opravdu pestrá. V záloze jsou ale i známé dobrodružné tituly či horory. Stačí si jen vybrat.
Na televizní obrazovky se letos vrátí ikonický Pan Tau, nemluvný mim s černou buřinkou, laskavým humorem, nakloněný dětským duším a obdařený mimořádnou schopností - transformovat se do podoby loutkového panáčka.
Je tu další komentovaný žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin. V premiéře se o víkendu představil detektiv Hercule Poirot (Kenneth Branagh) v nové verzi Vraždy v Orient expresu (2017). Naopak veleúspěšná marvelovka Thor: Ragnarok (2017) se v kinech promítala třetí víkend. S jakým úspěchem?
Nebývale úspěšný. Nejnovější adaptace Kingova románu To (2017) válcuje nejen severoamerická kina. Unikátní „dabl“ se klaunu Pennywiseovi povedl u nás, když podruhé za sebou ovládl žebříček návštěvnosti a tržeb. V rámci hororového žánru naprosto nevídané. Za sebou nechal animovaného Hurvínka i Svěrákovu novinku Po strništi bos (2017).
I do českých kin se o víkendu vypravila nová adaptace kultovní knihy Stephena Kinga To (2017). Klaun Pennywise nicméně není pro děti, ale pro příznivce děsivého žánru a čtenáře Kinga. Jak to šlo dohromady s Hurvínkem, svěrákovic rodinným filmem Po strništi bos (2017) nebo animákem Emoji ve filmu (2017)?
Víkend před začátkem nového školního roku patřil rodinným snímkům. Zabodovala novinka Hurvínek a kouzelné muzeum (2017), svěrákovic Po strništi bos (2017) a zahraniční animák Emoji ve filmu (2017). Na animované rodinné filmy se chodí nejvíc, což dokládá úspěch třetího dílu série Já, padouch. Ten je z dlouhodobého pohledu nejnavštěvovanějším filmem aktuláního žebříčku Top 20.