Fenomén Barbenheimer v posledních měsících otřásá internetem. 21. července totiž do amerických kin přicházejí dva projekty, jež snad nemohou být odlišnější. Na jedné straně máme temný životopisný thriller o strůjci atomové bomby, proti němuž stojí růžově hravá komedie s fantasy prvky o ikonické panence. Fanoušci a fanynky obou děl na sociálních sítích začali hojně vytvářet koláže a fanarty, zábavně propojující oba diametrálně odlišné filmy.
Články 4
Přestože se před kamerou míhala celá devadesátá léta, do povědomí publika se zapsala až roku 1999 rolí v populární komedii Prci, prci, prcičky. Ztvárnila prototypní „milfku“, tedy sexy mámu jednoho z dospívajících hrdinů, za níž otáčeli hlavy všichni jeho spolužáci. O čtvrt století později třímá Jennifer Coolidge v rukou Emmy i Zlatý glóbus a patří k největším miláčkům popkultury.
Původu pohádek se věnuje řada vědců po celém světě, přičemž není snadné ho zjistit. Jejich historie prý může sahat až do doby bronzové nebo železné. Je ale zajímavé, že většinu pohádek znají v různých úpravách lidé po celém světě. Nejpravděpodobnější je vysvětlení, že příběhy přicházely z Indie, Egypta a dalších zemí, odkud cestovali obchodníci, účastníci křížových výprav nebo různí nájezdníci či osadníci.
Po úspěchu pohádkových klasik jako byla Sněhurka, Šípková Růženka nebo Alenka v říši divů se 19. března na plátna kin dostaví další nové zpracování Popelky (2015). Zdaleka se nejedná o první remake tohoto světově známého příběhu o krásné dívce, která žije se zlou macechou a dvěma sestrami a zamiluje se do šarmantního prince. Českým divákům většinou při vyslovení jejího jména vytane na mysli milé zpracování s Libuší Šafránkovou. Ovšem první film o Popelce vznikl mnohem dříve.