Jeden z nejdůstojnějších pokračovatelů filmového odkazu Čelistí (Jaws), krokodýlí horor Kořist (Crawl) z roku 2019, si od studia Paramount Pictures vysloužil druhý díl. Ten první se odehrával převážně v jednom domě v hurikánem zdecimované Floridě, kde o život proti neústupným aligátorům bojovali dcera se zraněným otcem. Natočil jej francouzský řezník Alexandre Aja (Hory mají oči), jenž si režii zopakuje také u pokračování zasazeného do New Yorku. A snad znovu nadchne i Quentina Tarantina, jenž Kořist zařadil mezi trojici nejlepších filmů roku.
Články 37
„Zlo tam venku je vychytralé. Jeden dotek bez lana a jste nahraní,“ prohlašuje oscarová hvězda Halle Berry směrem ke svým dvěma synům v upoutávce apokalyptického duchařského hororu Never Let Go od režiséra Alexendra Ajy (Hory mají oči). Trojice přeživších po konci světa živoří na chatě uprostřed ničeho a její relativní bezpečí je podmíněné tím, že všichni za každých okolností zůstávají lanem propojení s příbytkem. Další variace na katastrofické hororové scénáře ve stylu Tichého místa se může opřít o skvělého žánrového režiséra a zatím to vypadá, že v září do kin (zatím oficiálně pouze do amerických) doputuje originálně vystavěný kousek.
Filmy nejsou odrazem reality, ostatně celá „teorie odrazu“ je nejasná, protože nevíme, co jiného by se mohlo odrážet než světlo, ale ani to už v éře digitálních kamer neplatí. Mnoho dějů a jevů ve filmech se musí zjednodušovat, spousta příběhů stojí na čistých fantazijních fikcích. Nicméně, mnohé věci jsme ve filmech viděli tak často, že nad nimi už ani nepřemýšlíme a říkáme si, že jsou nejspíš možné, pravděpodobné nebo zcela pravdivé. Následující článek vybírá deset známých omylů, kterým už nemusíte věřit.
Ne že by od filmů, v nichž řádí „pomsta přírody“, někdo čekal kultivované strašení. Možná to platilo u Ptáků od Hitchcocka nebo u Čelistí od Spielberga. To jsou však výjimky v moři a bažinách desítek exploatačních filmů, které se s decentností nepářou a spíš pářou trupy spousty beztak nesympatických lidských obětí.
Letos to je životopisný Oppenheimer, před třiceti lety však úzkost z jaderné apokalypsy znázornila rodinná komedie Matiné od kultovního režiséra Joea Danteho. Tvůrce Gremlins stočil zrak do roku 1962, kdy světem otřásala kubánská krize, a vysekl hlubokou poklonu béčkovým autorům monster-movies, kteří z chronického strachu ze svržení bomby a šířící se radiace dolovali nadšenecké a bezelstně cinefilní filmové škváry.
Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak vypadají herci ztvárňující záporáky z těch nejslavnějších hororů ve skutečnosti? Jak odchází domů poté, co se odmaskují? Podívejte se na ty nejlepší proměny.
Ve fiktivním světě filmových příběhů je možné cokoli. A když může nejchudší cestující na Titanicu sbalit bohatou a krásnou dívku, tak proč by se nemohly v úlohách zabijáků objevit pneumatiky, kondomy, sliz či ta nejtopornější a nejsrandovnější monstra? V tomto článku se ohlédneme za těmi zřejmě nejvtipnějšími věcmi a stvořeními, které v rolích záporáků tyranizovali a zabíjeli lidské protagonisty v hororových filmech. Jak ale poznáte už z fotek a popisků, únavná charakteristika vybraných krasavců je vlastně zbytečná.
Na Netflix dorazil nový film autora brutálních hororů Hory mají oči a Piraňa 3D. Jak se mu povedl?
Těchto pět lákavých filmových premiér bude příští měsíc usilovat o diváky na VOD službách.
V květnu na Netflix dorazí lákavé novinky od hororového experta Alexandra Ajy, žánrového všeuměla Joea Wrighta či mnohými uctívaného Zacka Snydera. Těšit se můžete i na nové série oblíbených seriálů. Samozřejmě ani tentokrát nechybí tipy na několik starších, ale stále skvělých filmových klasik.