41. týden-kinopremiéry: Inferno podle Dana Browna, afghánští rockeři a zamilovaný hrobník
Oscarový producent a režisér Ron Howard má na kontě třicítku děl, přičemž mu jako zdroj financování méně výdělečných - často ale zajímavějších - snímků slouží adaptace knih Dana Browna. Bestsellery prodchnuty konspirací a evropskou kulturou doprovází hvězda první velikosti Tom Hanks, na jehož bedrech leží budoucnost lidstva. O co jde v nejnovějším Infernu? Langdon (Hanks) rozplétá záhadu Dantova Pekla, musí se vypořádat se ztrátou paměti a jak už je tradicí, ani tentokrát se spektákl neobejde bez zápasu s globálním spiknutím.
Upoutávka:
Z recenze Františka Fuky: "Talent většiny tvůrců je nesporný, film dobře vypadá a zní, uvidíte pár zajímavých památek (především v Itálii a v Istanbulu) a některé scény jsou docela napínavě natočené... Ale byl bych opravdu rád, kdyby Ron Howard raději věnoval svůj talent a čas natáčení něčeho smysluplnějšího..." Všechny recenze si přečtete zde. Prozatím 53 procent.
A když už je řeč o komediích, můžete se vypravit na jednu se Zachem Galifianakisem v hlavní roli. Zilionáři (2016) pojednávají o partě zlodějíčků, kterým se nějakým záhadným způsobem podaří vyloupit banku. Náhle mají v rukou 17 milionů dolarů, které se rozhodnou náležitě rozfofrovat. A právě na to čekají policejní kriminalisté... Kromě Galifianakise ve snímku hraje Owen Wilson nebo Kristen Wiig. Koho ale napadlo přeložit originální titul "Masterminds" pod českým "Zilionáři"?!? To mi hlava nebere.
Trailer na Hedi:
Jaké starosti mají mladí muslimové? Na to odpoví koprodukční drama Hedi (2016) debutujícího režiséra Mohamada Bena Attiyi. Příběh sleduje introvertního mladíka, kterému rodiče namluví půvabnou nevěstu. Jen chvilku před svatbou se Hedi seznámí se spontánní tanečnicí Rym, což ho vybičuje postavit se osudu a zavedeným způsobům. Film tuniského autora získal na Berlinale dvě ceny a byl prvním arabským snímkem po dvaceti letech, který se na festivalu představil.
Milovníci výtvarného umění mohou od soboty 15. října vyrazit do vybraných kin na dokument Bosch: Zahrada pozemských rozkoší (2016). Holandský renesanční autor zemřel před 500 lety a jeho dílo plné kritiky lidských hříchů a aforismů nepřestává udivovat. Mezi nejznámější patří triptych Zahrada pozemských rozkoší zobrazující ráj s Adamem, Evou, podivuhodnými zvířaty, Bohem a peklem.